Jaké obroučky se hodí k vašemu typu obličeje?

Jaké obroučky se hodí k vašemu typu obličeje?

středa 26. červen 2019

Chystáte se k výběru brýlových obrub, ale nejste si jisti, který tvar vám bude nejvíce slušet? Vhodně zvolené brýle mohou být skvělým módním doplňkem, který vám dodá šmrnc.

Dioptrické brýle už dávno nejsou důvodem ke komplexům, specializované prodejny nabízejí širokou nabídku modelů, ze kterých si každý vybere. Důležité je brát ohled na svůj typ obličeje. Ušetříte pak spoustu času při zkoušení.

Oválný typ obličeje

Oválný obličej se považuje za symetrický, a proto se pro něj vybírají brýle mnohem snadněji než pro ostatní typy. Vyzkoušejte například brýle s detaily na stranicích nebo podlouhlé a oblé brýlové obroučky kopírující tvar obočí.

Kulatý typ obličeje

Pokud máte kulatý obličej, můžete zvolit brýle bez obroučků nebo výrazné či hranaté brýle s úzkými rámy. Slušet vám bude i výraznější horní obruba, která váš obličej opticky zeštíhlí.

Hranatý typ obličeje

K ostrým rysům obličeje se hodí především oválnější brýle nebo asymetrické obruby, které zjemňují hrany obličeje. Můžete si dovolit vybrat výrazné, mohutné nebo barevné obruby. Vyhněte se ale příliš malým obroučkám.

Srdcovitý typ obličeje

Pro obličej ve tvaru srdce volte jemnější obruby. Od širokého čela pomohou odpoutat pozornost oblé rámy, pěkně na vás budou vypadat i brýle bez obrouček nebo obruby se širokou spodní hranou.

Lichoběžníkový typ obličeje

Pokud máte výraznější lícní kosti a tváře oproti partiím ve spánkové části, vyzkoušejte brýle se zvýrazněnou horní linií, která zdůrazní i horní obličejovou část.

Víme, jak je těžké si vybrat. Líbí se vám více obrub? Nyní je ten správný čas zajít do optiky. Využijte akci 1+1 na brýlová skla Varilux a pořiďte si dva páry brýlových čoček Varilux za cenu jednoho.

Multifokální brýlová skla Varilux

Do libovolných obrouček je možné osadit multifokální skla, která představují ideální řešení pro ty, kteří dosud nosili nevzhledná bifokální skla, nebo museli střídat brýle na blízko a do dálky. Multifokální brýlová skla Varilux přinášejí ostré a jasné vidění na všechny vzdálenosti!

Chcete se o brýlových čočkách pro své dioptrické, nebo i multifokální brýle Varilux dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku