Vhodná brýlová skla vám pomůže vybrat virtuální realita

Vhodná brýlová skla vám pomůže vybrat virtuální realita

středa 26. červen 2019

Inovace jde rychle kupředu, a proto můžete i vy při výběru vhodných brýlí využívat výhody třetího tisíciletí. Vyberte si brýlové čočky pomocí virtuální reality!

Nástroje virtuální reality využívá výzkumný a vývojový tým společnosti Essilor při koncipování, testování a navrhování nových produktů již více než deset let. Například brýlové čočky řady Varilux S series byly virtuálně navrženy ještě dříve, než jsme je dokázali reálně vyrobit. Nyní virtuální realita překračuje hranice dané výzkumem a vývojem a začleňuje se i do praxe - výhody jednotlivých brýlových skel si můžete vyzkoušet ještě před jejich pořízením. Bude se vám tak mnohem lépe vybírat.

Jedinečný demonstrační nástroj Nautilus vám dopřeje realistický zážitek simulací vašeho budoucího vidění. V přístroji virtuální reality se nachází smartphone nejnovější generace, který vás za pomoci 3D vidění vtáhne do děje. Uvidíte tak virtuální prostory, skutečnou scénu nebo rozšířenou realitu.

Optik mezitím za pomoci tabletu, který je propojen se smartphone ve virtuálních brýlích, navozuje nejrůznější simulace prostředí a jednotlivých brýlových čoček. Může je vám tak před vaším samotným pořízením představit mnohem lépe, než kdy dříve.

Projeďte se tak třeba v automobilu s běžnými brýlovými skly, se kterými obtížně postřehnete nepozorného chodce, nebo s multifokálními čočkami Varilux S series a zažijte mnohem bezpečnější jízdu, protože uvidíte skvěle na všechny vzdálenosti.

Multifokální brýlová skla Varilux jsou dostupná v několika variantách. Ve virtuální realitě se můžete například projít po schodech a lépe tak zvolit multifokální brýle přesně pro vás.

Pracujete po celý den na počítači a večer usednete k televizi? Vyzkoušejte jednotlivé varianty brýlových skel Varilux Eyezen, které chrání vaše oči před škodlivým modrofialovým světlem. Ve virtuální realitě si můžete vyzkoušet, jak tzv. pracovní či také kancelářské brýlové čočky fungují a zvolit vhodný design – blízko, střed nebo prostor.

Optik vám sice vysvětlí, jak brýlová skla Crizal chrání váš zrak proti pěti nepřátelům jasného vidění, ale díky přístroji Nautilus můžete vše vidět na vlastní oči. Se standardními brýlovými skly i s brýlovými čočkami Crizal zažijete nepříjemné odlesky, škrábance, otisky prstů, prach i kapky vody na čočkách.

Vadí vám nepříjemné zamlžování brýlí? Pomocí virtuální reality si můžete vyzkoušet také revoluční povrchovou úpravu OPTIFOG, se kterou vám už zamlžování nebude znepříjemňovat život.

Odlesky jsou nejen nepříjemné, ale mohou být i nebezpečné, zvláště za volantem. Jaký je pohled přes brýlová skla Transitions?

Vybrat si můžete i zabarvení skel. Je vám příjemné spíše šedé, hnědé, nebo grafitově zelené?

Rušivé a nebezpečné odlesky vás nebudou trápit také díky polarizačním brýlovým čočkám Xperio. S nimi získáte kratší reakční dobu a při rychlosti 80 km/h zastavíte o celých 7 metrů dříve než s běžnými brýlovými skly. Polarizační čočky ale využijete nejen za volantem. Nedocenitelné jsou i pro rybáře nebo lyžaře.

Rozhodujete se právě, které brýlové čočky jsou pro vás ty nejvhodnější? Potřebujete třeba multifokální skla, abyste nahradili svá původní bifokální skla a viděli tak ještě lépe, brýle chránící před vlivy digitálních technologií, nebo třeba polarizační brýle, se kterými bude svět ještě jasnější? Pak vyzkoušejte přístroj virtuální reality Nautilus, se kterým si můžete zkusit všechny typy brýlových skel.

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku