Vyzkoušejte si výhody jednotlivých brýlových čoček ještě před jejich pořízením

Vyzkoušejte si výhody jednotlivých brýlových čoček ještě před jejich pořízením

středa 26. červen 2019

Také si nejste jisti, jakou zvolit variantu multifokálních skel Varilux? Nebo jak přesně fungují brýlové čočky Crizal? A co úprava proti zamlžování OPTIFOG? To vše jsem si mohla vyzkoušet pomocí přístroje virtuální reality Nautilus.

Společnost Essilor za 150 let svého působení na trhu vynalezla mnoho inovativních brýlových čoček a jejich povrchových úprav. Jak si v takovém množství správně vybrat, zvlášť když brýle nejsou zrovna nejlevnější záležitostí? Vyzkoušejte si, jak se s jednotlivými brýlovými čočkami budete cítit!

Dostala jsem skvělou nabídku vyzkoušet si jednotlivá brýlová skla pomocí virtuální reality Nautilus. Vše se snadno ovládá přes tablet propojený s chytrým mobilním telefonem v brýlích.

Po snadném nastavení zaostření vidění (přístroj se nastavuje dle PD a korekce nositele) jsem si okamžitě mohla navozovat nejrůznější simulace prostředí a jednotlivých brýlových čoček. Pomocí 3D vidění jsem byla vtáhnutá do děje, mohla jsem se rozhlížet po virtuálních prostorech, skutečné scéně nebo rozšířené realitě.

Nejvíce se mi líbila chůze po schodech s multifokálními brýlovými čočkami Varilux. Konečně jsem pochopila rozdíl mezi jejich jednotlivými designy a zjistila, že není snadné schody bezpečně sejít, protože s běžnými multifokálními čočkami se se mnou celý svět houpal. Multifokální brýlová skla Varilux S Series jsou mnohem bezpečnější i pohodlnější.

Sklonem hlavy jsem také testovala varianty brýlových skel Varilux Eyezen, se kterými jsem se tak dívala do virtuálního mobilního telefonu (na blízko), do počítače (na střední vzdálenost) a třeba na televizi.

V rozšířené realitě jsem zkoušela zamlžení standardních brýlí nad šálkem horkého nápoje. Povrchová úprava OPTIFOG horké páře skvěle vzdorovala.

Vyzkoušela jsem si, jak brýlová skla Crizal chrání zrak proti pěti nepřátelům jasného vidění. Při různých situacích se mé virtuální čočky poškrábaly, zažila jsem nepříjemné odlesky, otisky prstů, prach i kapky vody. To vše mi omezilo výhled. S brýlovými čočkami Crizal jsem ale tyto problémy neměla.

Jak je nepříjemné oslnění sluncem jsem téměř na vlastní kůži vyzkoušela na virtuální procházce. Mohu tak jen doporučit brýlová skla Transitions, která jsou uvnitř čirá, ale venku se zabarví jako sluneční brýle. Dokonce jsem si mohla volit různé zabarvení skel a došla jsem tak k závěru, že právě mně nejvíce vyhovuje šedý odstín. Bez vyzkoušení bych hodně váhala, ale když si brýlové čočky zkusíte ve virtuální realitě, je to, jako byste je měli přímo na sobě.

Vyzkoušejte multifokální brýle a jiné brýlové čočky prostřednictvím virtuální reality!

Rozhodujete se právě, které brýlové čočky jsou pro vás ty nejvhodnější? Potřebujete třeba multifokální skla, abyste nahradili svá původní bifokální skla a viděli tak ještě lépe, brýle chránící před vlivy digitálních technologií, nebo třeba polarizační brýle, se kterými bude svět ještě jasnější? Pak vyzkoušejte přístroj virtuální reality Nautilus i vy!

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz včetně možnosti filtrovat optiky vybavené přístrojem Nautilus.

Sdílet na Facebooku