Díky projektu Eye Mitra pomáháme dobře vidět i v Indii

Díky projektu Eye Mitra pomáháme dobře vidět i v Indii

středa 26. červen 2019

Společnost Essilor před třemi lety zahájila program Eye Mitra, jehož cílem je zvýšit povědomí a zlepšit přístup k primární péči o zrak u 550 milionů obyvatel Indie, kteří trpí nekorigovanými očními problémy.

K dnešnímu dni tento program vyškolil více než 1000 odborníků v péči o zrak, kteří v indických komunitách poskytují oční zdravotnickou péči.

Faiz Mohammad, který doučuje děti ve své vesnici, řekl: „Ve dnech, kdy byly všechny děti ve škole, jsem neměl co na práci, takže jsem musel hledat zaměstnání jinde. Poté, co jsem se stal optikem pro Eye Mitra, mám dvě zaměstnání. S mou prací jsem velmi spokojen a sousedé mi přezdívají Eye Mitra.“

75 % lidí, kteří vyhledali specialisty Eye Mitra, si tak mohli pořídit své první brýle a dvě třetiny z nich zaznamenali díky kvalitnějšímu vidění pocit větší nezávislosti v pohybu a cestování, čímž se zvýšila jejich produktivita.

Péče o zrak vede v Indii k větší zaměstnanosti a podpoře ekonomiky

Studie také prokázala, že iniciativa Eye Mitra stimuluje místní ekonomiku vytvářením pracovních míst. Čtyři z deseti současných zaměstnanců Eye Mitra byli nezaměstnaní a ostatní vydělávali ve svém zaměstnání v průměru o 64 % méně, než nyní. Devět z deseti se v současné době cítí ve svém okolí více respektováni.

„Program Eye Mitra ukazuje, jak může korekce zraku udržitelným způsobem přispět komunitě. Proměňuje životy jednotlivců i hospodářskou budoucnost prostřednictvím vytváření pracovních míst, přinášením zisků nebo produktivity a podporováním dalších místních firem,“ uvedl profesor Kevin Frick, proděkan pro vzdělávání a poradce pro studium na Johns Hopkins Carey Business School.

Více informací o tom, jak se Essilor snaží pomáhat po celém světě, najdete na www.essilorseechange.com.

Na multifokální brýlová skla Varilux je opět akce 1+1!

Připomínáme, že můžete opět využít akci 1+1 na multifokální skla Varilux. Dva páry multifokálních brýlových čoček Varilux za cenu jednoho. Vyzkoušejte třeba sluneční dioptrické brýle Varilux.

Multifokální brýle jsou moderní alternativou pro ty, kteří dosud nosili bifokální skla nebo střídali brýle na blízko a do dálky. S multifokálními brýlovými skly Varilux krásně uvidíte na všechny vzdálenosti!

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku