Jak působí sluneční záření na naše oči?

Jak působí sluneční záření na naše oči?

středa 26. červen 2019

Také jste se těšili, až bude venku krásně a budete moci trávit čas na zahradě, chodit na dlouhé procházky do přírody a opalovat se u řeky? Nezapomínejte však na vhodnou ochranu očí, sluneční paprsky škodí nejen pokožce, ale především našemu zraku.

Ultrafialové záření působí blahodárně na naši náladu, ale zároveň nám pomalu a nenápadně škodí. Krátkodobé intenzivní vystavení očí slunečním paprskům může vyvolat zánět spojivek, citlivost na světlo a další potíže jako je zarudnutí, slzení a pálení.

Mnohem nebezpečnější jsou ale nemoci, které se vyvíjejí dlouhodobým působením UV záření a ve stáru na nás nečekaně udeří v plné síle. Pak se potýkáme s poškozením sítnice, předčasným vznikem šedého zákalu, věkem podmíněnou makulární degenerací, ale třeba i rakovinou kůže očního víčka.

Chraňte před sluncem i oči svých dětí

Nejvíce ohrožené jsou děti, neměli bychom tedy v první řadě zapomínat na ochranu očí našich nejmenších, se kterými teprve objevují svět kolem sebe.

Oči je třeba chránit po celý den, UV záření na nás působí, i když je slunce ukryté za mrakem. Odráží se o různé plochy a nejvíce jsme mu vystaveni v brzkých dopoledních a večerních hodinách, kdy je slunce níže nad obzorem a ne přímo nad námi.

Nezapomínejte tedy nosit kvalitní sluneční nebo samozatmavovací brýle, které vašemu zraku dopřejí komfort za každého počasí.

Získejte dva páry značkových multifokálních skel za cenu jednoho!

Využijte jedinečnou akci na multifokální brýlová skla Varilux. Ve vybraných optikách si nyní můžete pořídit dva páry brýlových čoček Varilux za cenu jednoho. Akce platí už jen do 30. 6. 2016, tak neváhejte a pořiďte si například jedny brýle do práce a na krásné dny samozabarvovací Varilux Transitions nebo sluneční!

Multifokální skla Varilux vám dopřejí ostré a jasné vidění na všechny vzdálenosti. Nevzhledná bifokální skla pouze na blízko a do dálky.

Věděli jste, že první multifokální brýlovou čočkou na světě byla právě Varilux? Svěřte se do rukou odborníka, Varilux specialisty, a získejte garanci 100% spokojenosti nebo výměny po dobu 30 dní.

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Potřebujete multifokální brýle? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku