Jak vybrat vhodné sluneční brýle právě pro vás?

Jak vybrat vhodné sluneční brýle právě pro vás?

středa 26. červen 2019

Ochranu vašich očí před škodlivým UV zářením nezajistí pouhé zatmavení brýlových skel. Při výběru brýlí věnujte pozornost především E-SPF faktoru brýlových čoček. Co tento údaj znamená?

Škodlivým UV paprskům jsme vystavováni každý den, a to i když se slunce ukrývá za mrakem. Chraňte před ním nejen pokožku, ale především oči, které jsou obzvlášť citlivé. Dlouhodobým pobytem na slunci bez vhodné ochrany očí vám může UV-A a UV-B záření způsobit předčasné stárnutí očí a vznik nemocí ohrožujících váš zrak, například nepříjemný šedý zákal.

UV paprsky způsobují také vznik vrásek kolem očí a přispívají ke kožním chorobám, včetně různých forem rakoviny kůže.

Nestačí si pořídit u stánku brýle s tmavými skly. Před UV zářením vás nechrání barva na sklech, ale jejich materiál a povrchová úprava. Před slunečními paprsky vás tak mohou chránit i zcela čirá dioptrická skla. Sluneční brýle nejsou jen o ochraně zraku před sluncem, ale také by měly umožnit příjemné vidění za slunečných dnů, nezkreslovat barvy a eliminovat oslnění i odlesky.

Napoví vám faktor E-SPF

Jak tedy poznat, která brýlová skla vám zajistí tu nejlepší ochranu před škodlivými slunečními paprsky? Celkovou UV ochranu vašich očí a pokožky okolo nich indikuje faktor E-SPF. Čím vyšší je jeho hodnota, tím kvalitnější je ochrana vašich očí. Je to stejné jako s opalovacími krémy. Hodnota 25 tak udává, že oči nositele jsou 25krát lépe chráněny, než kdyby brýle neměl.

Jaká brýlová skla s E-SPF faktorem si můžete vybrat?

Pro každý den jsou ideální čiré brýlové čočky Crizal s indexem E-SPF 25*. Chrání nejen oči a jejich okolí, ale zároveň bojují proti pěti nepřátelům jasného vidění – prachu, vodě, otiskům, škrábancům a odleskům.

Tato skla jsou dostupná i ve variantě přímo určené pro sluneční dny – sluneční dioptrická skla Crizal SUN a OPTIFOG SUN. Nabízejí ochranu E-SPF 50*, tedy 50x větší, než kdybyste si vyrazili bez brýlí.

Skvělou volbou nejen pro řidiče a rybáře jsou polarizační brýlové čočky Xperio, které odstraňují odlesky a poskytují tak maximální zrakové pohodlí.

Rádi se bavíte a barvy vám nejsou cizí? Pořiďte si některé ze široké škály tónovaných brýlových čoček ESSICOLOR, při jejichž výrobě se využívají nejnovější technologické poznatky.

Barvami září také stylové zrcadlové brýlové čočky e-mirror, které představují vysoce kvalitní zrcadlovou úpravu ve 13 různých barvách. Díky povrchové úpravě Crizal Sun UV se můžete spolehnout na odolnost vůči pěti nepřátelům jasného vidění a zároveň faktor E-SPF 50+*.

Získejte dva páry multifokálních skel za cenu jednoho!

Využijte jedinečnou akci na multifokální brýlová skla Varilux. Ve vybraných optikách si nyní můžete pořídit dva páry brýlových čoček Varilux za cenu jednoho. Akce platí už jen do 30. 6. 2016, tak neváhejte a pořiďte si například jedny brýle do práce a na krásné dny samozabarvovací Varilux Transitions nebo sluneční!

Multifokální skla Varilux vám dopřejí ostré a jasné vidění na všechny vzdálenosti. Nevzhledná bifokální skla pouze na blízko a do dálky.

Věděli jste, že první multifokální brýlovou čočkou na světě byla právě Varilux? Svěřte se do rukou odborníka, Varilux specialisty, a získejte garanci 100% spokojenosti nebo výměny po dobu 30 dní.

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Potřebujete multifokální brýle? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.

* E-SPF vyvinula společnost Essilor a byla schválena 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pro všechny brýlové čočky Crizal UV a Optifog pro každodenní nošení, mimo Essilor Orma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pro všechny brýlové čočky Crizal Sun UV, mimo Essilor Orma® E-SPF 25. Samotný výkon brýlových čoček: E-SPF vylučuje přímé vystavení oka, které závisí na externích faktorech (nositelova morfologie, tvar brýlové obruby, stav opotřebení...).

Sdílet na Facebooku