Essilor pomáhá dětem se vzácným zrakovým postižením

Essilor pomáhá dětem se vzácným zrakovým postižením

středa 26. červen 2019

Nadace společnosti Essilor (Essilor Vision Foundation) usiluje o to, aby pomohla zlepšit lidem život díky lepšímu vidění. Podporuje australské děti narozené s vrozeným šedým zákalem a navrací jim vidění pomocí speciálních brýlí s afakickými čočkami.

„Poprvé se široce usmála a natáhla ruce, které si prohlížela, a snažila se zjistit, co je před ní,“ popisuje dojatá maminka první reakce svého dítěte, které si poprvé nasadilo afakické brýlové čočky. Její dcera trpí vrozeným šedým zákalem, který jí byl odstraněn hned po narození.

Vrozená katakarta (šedý zákal) postihuje přibližně 0,4 % novorozenců. Po operačním zákroku, při kterém se odstraní zákal, potřebují děti brýle se speciálním párem čoček, takzvané afakické čočky, které jsou cenově mnohem nákladnější než běžná dioptrická skla. Tyto brýle učí dětský mozek, jak správně vidět a zaostřovat. Časem jsou tyto čočky nahrazeny běžnými dioptrickými skly nebo implantovanými čočkami. Bez počáteční zrakové korekce speciálními afakickými čočkami je zde ale vysoké riziko, že už nikdy neuvidí.

Speciální brýle pro 200 dětí zdarma

Essilor Vision Foundation zahájila svůj projekt v květnu letošního roku s cílem vybavit 200 dětí postižených tímto vzácným onemocněním párem afakických čoček zcela zdarma. Dětské obroučky daruje Apollo Optical AustPty LTD.

Doktor Michael Jones, vedoucí oddělení oftalmologie v dětské nemocnici Westmead tvrdí, že bez těchto unikátních čoček by děti navždy viděly rozostřeně. Afakické čočky přirovnává jejich tloušťkou ke dnu láhve Coca-Coly.

Dr. Jones také vysvětlil sociální dopad, tedy jaký může mít pro tyto děti dar vidění vliv do budoucna. Studie opravdu prokazují, že nekorigované vidění může mít negativní důsledky do života dětí. Děti se zrakovým postižením jsou vystaveny většímu riziku vývojového neúspěchu v jejich sociálním vývoji a integraci. Proto je důležité, aby rodiče řešili potíže se zrakem svých potomků hned v raném stádiu a poskytli jim stejné příležitosti, jaké mají zdravé děti.

Více informací o CSR aktivitách Essilor se dozvíte na webu www.essilorseechange.com

Získejte dva páry multifokálních skel za cenu jednoho!

Pozor, už jen do konce června platí jedinečná akce na multifokální brýlová skla Varilux! Ve vybraných optikách si nyní můžete pořídit dva páry brýlových čoček Varilux za cenu jednoho. Tak neváhejte a pořiďte si například jedny brýle do práce a na krásné dny samozabarvovací Varilux Transitions nebo sluneční!

Multifokální skla Varilux vám dopřejí ostré a jasné vidění na všechny vzdálenosti. Nevzhledná bifokální skla pouze na blízko a do dálky.

Věděli jste, že první multifokální brýlovou čočkou na světě byla právě Varilux? Svěřte se do rukou odborníka, Varilux specialisty, a získejte garanci 100% spokojenosti nebo výměny po dobu 30 dní.

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Potřebujete multifokální brýle? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku