Pečujte o zrak svých dětí, jejich oči jsou mnohem citlivější

Pečujte o zrak svých dětí, jejich oči jsou mnohem citlivější

středa 26. červen 2019

Říká se, že vidíme jen to, co vidět chceme. V každém případě ale zrakem vnímáme až 80 % informací z okolního světa a tyto obrazy pak ve spánku zpracováváme. Je tedy důležité chránit své oči, ale i oči svých dětí, které jsou ještě citlivější než ty naše.

Už miminka v děloze jsou schopna vnímat světlo. A hned po jejich narození začíná péče o jejich zrak. První vyšetření je čeká už v porodnici a následují další preventivní prohlídky. Od tří let věku by měly probíhat každé dva roky, přesně podle jednotlivých fází vývoje zraku dítěte.

Podle statistik má každé dvanácté dítě ve věku čtyř let nezjištěnou oční vadu. V mnohých případech je velmi těžké rozpoznat počínající tupozrakost a další oční choroby, které se naplno projeví až ve školní lavici, kdy dítě dobře nevidí na tabuli nebo do sešitu. Často se dětem kvůli nezjištěné oční vadě zhorší i prospěch.

Čím dříve se na oční vadu přijde, tím lépe

Při tupozrakosti ztrácí dítě na jedno nebo obě oči schopnost vidění. Tato oční vada způsobuje, že mozek obchází oko se sníženou zrakovou ostrostí a nepoužívá jím vytvořený obraz. S léčbou by se mělo začít včas, čí je dítě starší, tím hůře se zrakové funkce obnovují. Dejte si pozor také na strabismus, tedy šilhání. U větších dětí šilhání často nezmizí a může jim způsobit i další oční vady. Včasným odhalením problému můžete svému dítěti dopřát šťastné dětství, kdy bude moci naplno objevovat svět kolem sebe.

Také máte doma malého raubíře, kterého je těžké uhlídat? Nejen pro něj, ale pro všechny děti jsou skvělou volbou brýlová skla z materiálu Airwear, který je prakticky nerozbitný a zároveň je lehčí a tenčí, takže vaše dítě zbytečně nezatíží.

Čirá brýlová skla Crizal Kids UV vhodná pro každodenní nošení chrání citlivé dětské oči i před UV zářením, jsou odolné vůči škrábancům a snadno se čistí.

Do školy, na počítačové hry a sledování televize jsou určeny brýlové čočky Crizal Kids Prevencia, které filtrují škodlivé modrofialové světlo.

Více informací o možnostech ochrany očí vašich nejmenších najdete na www.crizaljunior.cz.

Tip pro rodiče: Potřebujete bifokální skla? Pořiďte si multifokální brýle!

Multifokální brýle jsou moderní alternativou pro ty, kteří dosud nosili bifokální skla nebo střídali brýle na blízko a do dálky. S multifokálními brýlovými skly Varilux krásně uvidíte na všechny vzdálenosti! Vyzkoušejte například sluneční multifokální brýlová skla Varilux.

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz včetně možnosti filtrovat optiky vybavené přístrojem Nautilus.

Sdílet na Facebooku