Recenze na brýlová skla Crizal s Transitions – jak je to se samozabarvováním?

Recenze na brýlová skla Crizal s Transitions – jak je to se samozabarvováním?

středa 26. červen 2019

Je sice hezké si číst o vyspělých technologiích, které využívají inovativní brýlové čočky Crizal s Transitions, ale dokud si je nevyzkoušíte, tak se to špatně představuje. Ivana Vaňkátová vyzkoušela samozabarvovací skla poprvé a zvolila Crizal s Transitions v hnědé barvě. Jak je spokojená?

Dnes je mi přesně 30 let a asi před pěti lety jsem začala potřebovat dioptrické brýle. Nejprve třičtvrtě dioptrie na každé oko na dálku. Koupila jsem si krásné značkové brýle, ale nosila jsem je jen do kina a za volant, protože mi vadily obroučky, když jsem se s někým bavila.

Pak jsem si k moři pořídila i sluneční dioptrické brýle. Jak to ale vyřešit s chozením do restaurace nebo do obchodů? Mám si ve dveřích sluneční brýle sundavat a ukládat do krabičky? Nebo snad narazit na hlavu jako čelenku a vyviklat si tak u nich nožičky? Nebo procházet interiérem s tmavými brýlemi na očích? Musím se přiznat, že s nimi jsem viděla v restauraci na švédské stoly lépe než bez nich, protože už jsem měla zase o něco horší zrak, celou dioptrii na každé oko. To už jsem dospěla k rozhodnutí pořídit si samozabarvovací skla.

Přišla řada na samozabarvovací skla Crizal s Transitions

Abych řekla pravdu, samozabarvovací skla mi vždy byla proti srsti. Nechtěla jsem mít pokaždé, když vyjdu ven, zatmavená skla. V létě jsem sluneční brýle nosila jen u moře, ale na tom našem českém sluníčku jsem si chtěla vychutnávat to světlo. Jak je vše okolo optimisticky osvětlené slunečními paprsky. Klasické sluneční brýle vždy všechno ztmavily a letní nálada byla pryč.

Mé třetí brýle a dioptrie a čtvrt! Snad se můj zrak opravdu teď kolem třicítky ustálí, jak slibovala optometristka. Nové samozabarvovací brýle jsem si rovnou nasadila, abych je vyzkoušela. Venku jsem si je pak musela sundat a prohlédnout si je, protože jsem nevěřila, že se skla opravdu ztmavila. Když jsem je měla na sobě, vůbec jsem to totiž nevnímala! Barvy okolních předmětů byly pořád krásné a viděla jsem dostatek světla. Zkrátka jako bez slunečních brýlí, jen s tím rozdílem, že jsem kvůli sluníčku nemhouřila oči a nemračila se.

Přizpůsobení světelným podmínkám v praxi

Ohledně zatmavování tak skla obstála na jedničku. Dvojku bych jim dala kvůli adaptaci na přechod z venkovního prostředí do vnitřního. To jsem si představovala, že skla zprůhlední lusknutím prstů. Pár vteřin to však trvalo. To bylo ale jen napoprvé, když jsem se na efekt samozabarvení soustředila. Pak už jsem si toho vůbec nevšimla.

Odpoledne jsem šla s kamarádkou na víno. Sraz jsme měly za horkého letního dne u restaurace a společně jsme vešly dovnitř. To, že mám na sobě stále brýle, mi připomněla až ona, když z ničeho nic pronesla: „Já myslela, že jsi měla sluneční brýle, ty sis je vyměnila?“

Skla se perfektně osvědčila i na cestách po obchodech. Brýle jsem si pořídila uprostřed léta, takže venku svítilo sluníčko a v obchodech zářivky. A všude jsem viděla skvěle!

Příště povyprávím, jak samozabarvovací brýlová skla Crizal s Transitions odolávají nejen UV záření, ale i odleskům, prachu, kapkám vody, škrábancům a otiskům. Bude i nějaké to testování :-).

Zatím se mějte krásně

Ivana Vaňkátová

 

Pozor, akce!

Společnost Essilor právě nabízí k samozabarvovacím brýlovým čočkám Transitions čiré brýlové čočky jako dárek! Vyzkoušejte Transitions bez obav.

V jaké barvě si svá skla Crizal s Transitions vyberete? V šedé, grafitově zelené, nebo hnědé?

Více informací najdete na www.essilor.cz

Tip pro vás: Potřebujete bifokální skla? Pořiďte si multifokální brýle!

Varilux hrdina je zpět! Opět můžete využít akci 1+1 na multifokální skla Varilux – dva páry za cenu jednoho a vyzkoušet tak třeba brýlové čočky Varilux s Transitions.

Multifokální brýlová skla jsou moderní alternativou pro ty, kteří dosud nosili bifokální skla nebo střídali brýle na blízko a do dálky. S multifokálními brýlovými skly Varilux krásně uvidíte na všechny vzdálenosti!

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz včetně možnosti filtrovat optiky vybavené simulátorem virtuální reality Nautilus.

Sdílet na Facebooku