Jak pečovat o své brýle?

Jak pečovat o své brýle?

středa 26. červen 2019

Dioptrické brýle nejsou zrovna levná záležitost. Jak se o ně tedy správně starat, aby vám po dlouhou dobu dobře sloužily?

Správné čištění

Své brýle čistěte vlažnou mýdlovou vodou a utírejte je pouze do měkkých tkanin, které jsou přímo na dioptrická skla určená. Brýlové čočky mohou poškodit i papírové kapesníčky. Pokud zvolíte značkové brýlové čočky Varilux a Crizal, získáte speciální utěrku z mikrovlákna jako dárek.

Brýle odkládejte pouze do pouzdra

Když nemáte brýle na nose, uchovávejte je v ochranném pouzdře. Nikdy neodkládejte brýle skly dolů. Dávejte si také pozor, kam je pokládáte, brýlím škodí příliš vysoké i příliš nízké teploty. Neukládejte je tedy v letních měsících na rozpálenou palubovku automobilu, nenoste je do sauny nebo do horké koupele.

Brýle nasazujte a sundávejte oběma rukama, aby se nevyviklaly stranice. Dejte si pozor také na mořskou sůl nebo lak na vlasy. Chemikálie škodí povrchové úpravě čoček i obrubám.

Pozor, akce!

Lákají vás samozabarvovací brýlové čočky Crizal s Transitions? Společnost Essilor k nim právě nabízí čiré brýlové čočky jako dárek! Vyzkoušejte Transitions bez obav.

Více informací najdete na www.essilor.cz.

Tip pro vás: Potřebujete bifokální skla? Pořiďte si multifokální brýle!

Stále také můžete využít akci 1+1 na multifokální skla Varilux – dva páry za cenu jednoho a vyzkoušet tak třeba brýlové čočky Varilux s Transitions.

Multifokální brýlová skla jsou moderní alternativou pro ty, kteří dosud nosili bifokální skla nebo střídali brýle na blízko a do dálky. S multifokálními brýlovými skly Varilux krásně uvidíte na všechny vzdálenosti!

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz včetně možnosti filtrovat optiky vybavené simulátorem virtuální reality Nautilus.

Sdílet na Facebooku