Vidíte dobře? A jste si jistí?

Vidíte dobře? A jste si jistí?

středa 26. červen 2019

Oči jsou náš nejdůležitější smyslový orgán, měli bychom jim věnovat náležitou péči. Ruku na srdce, kdy jste naposledy byli u očního specialisty?

„Vždy jsem si myslela, že vidím dobře. Podle mě bylo normální vidět osoby a předměty v dálce rozmazaně. Vždyť jsou přece daleko! A když vidím na noční obloze měsíc a hvězdy, tak jak dál chci ještě dohlédnout? Pak si ale táta pořídil dioptrické brýle s tím, že má necelou dioptrii na každém oku. Půjčil mi je na vyzkoušení a já si najednou s úžasem prohlížela listí na stromech v dálce, obličeje lidí... Právě v té chvíli jsem si uvědomila, že brýle také potřebuji,“ říká Ivana Vaňkátová z Prahy, která tak poprvé zašla k očnímu lékaři. Přitom se preventivní prohlídka u očního specialisty doporučuje alespoň jednou za rok.

Pravidelné oční prohlídky není radno podceňovat. Díky nim můžete předejít řadě problémů. Alespoň jednou za rok byste si měli nechat přeměřit zrak, aby se dobře korigovaly vaše aktuální hodnoty oční vady. Příliš slabé nebo příliš silné brýlové čočky vám mohou způsobit řadu obtíží.

Oční lékař, nebo optometrista?

Věděli jste, že na oční vyšetření můžete jít nejen k očnímu lékaři, ale i k optometristovi? Optometristé jsou specialisté na měření zraku, kontrolu přední části oka a problematiku spojenou se zrakem. Mají široký přehled o metodách korekce refrakčních vad a dokáží vám doporučit vhodnou korekční pomůcku (dioptrické brýle nebo kontaktní čočky). Optometristé jsou často přítomni v očních optikách a objednací časy jsou výrazně kratší, většinou v rámci jednoho týdne.

Oční lékař také měří dioptrie a kontroluje zrak, ale především se věnuje prevenci a léčbě očních onemocnění. Zkontroluje celé oko a může vám předepsat léky a léčebné přípravky.

Oční lékaři a optometristé nejsou konkurenti, spíše se vzájemně doplňují. Ideálním řešením pro váš zrak je navštěvovat oba tyto specialisty – očního lékaře pro komplexní zdravotní preventivní prohlídku očí a optometristu pro refrakci a ostré vidění. Jen tak získáte jistotu, že pro své perfektní vidění děláte maximum.

Tip pro vás: Potřebujete bifokální skla? Pořiďte si multifokální brýle!

Stále také můžete využít akci 1+1 na multifokální skla Varilux – dva páry za cenu jednoho a vyzkoušet tak třeba brýlové čočky Varilux s Transitions.

Multifokální brýlová skla jsou moderní alternativou pro ty, kteří dosud nosili bifokální skla nebo střídali brýle na blízko a do dálky. S multifokálními brýlovými skly Varilux krásně uvidíte na všechny vzdálenosti!

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz včetně možnosti filtrovat optiky vybavené simulátorem virtuální reality Nautilus.

Sdílet na Facebooku