Získejte jistotu za volantem i na špatně osvětlených cestách

Získejte jistotu za volantem i na špatně osvětlených cestách

čtvrtek 13. srpen 2020

Profesionální řidič Martin otestoval brýlové čočky EyeDrive při prosincovém výletu na adventní trhy do rakouské metropole Vídeň.

Martine, pro ostré vidění nepotřebujete brýle, proč jste zvolil EyeDrive?

Naštěstí dle očního lékaře zatím vidím jako ostříž, takže brýle nepotřebuji. Večer mě ale při řízení velmi oslňují protijedoucí vozidla, mám rychle unavené oči a často mne i pálí. Proto jsem chtěl vyzkoušet EyeDrive.

Jakou variantu EyeDrive jste zvolil?

Na doporučení svého očního optika jsem vybral jednoohniskové EyeDrive Pro (bez dioptrií) v kombinaci s Transitions XTRActive. Tedy brýle, které se zabarví i v autě, dle intenzity slunečního světla.

A jak se Vám s EyeDrive řídilo?

Musím říci, že skvěle. Když jsme vyrazili na cestu, počasí bylo spíše jarní, od rána svítilo slunce a mně se moc líbilo, že se mi brýle hned zabarvily. Nemusel jsem tedy hledat sluneční , které jsem stejně, jak se později ukázalo, zapomněl doma.

EyeDrive jsem nesundal ani v cíli, kdy jsem je využíval při procházkách ve městě místo slunečních brýlí. Venku na slunci jsou opravdu velmi tmavé. V autě tak akorát. Po dlouhém dni byla večer cesta domů náročná. Silný provoz a nekonečné řady aut v obou směrech. Nejlépe jsem efekt EyeDrive poznal, když jsem na chvíli brýle sundal. Hned byla všechna světla intenzivnější a vidění méně příjemné. Od té doby jsou brýle EyeDrive součástí povinné výbavy mého vozu ????.

Brýle EyeDrive jsou dostupné jak v dioptrické variantě, tak pro řidiče, kteří dioptrické brýle nepotřebují, a to jako jednoohniskové i multifokální brýlové čočky. Pomáhají zmírnit oslnění a snížit únavu zraku, především při řízení v noci a za šera. Jsou dostupné také jako samozabarvovací (fotochromatické) brýlové čočky Transitions XTRActive. Více informací naleznete na www.eyedrive.cz nebo u svého očního specialisty. Seznam doporučených očních optiků naleznete na www.najdioptiku.cz

Sdílet na Facebooku