Krátký film projektu Essilor See Change – Eye Mitra získal významné ocenění

Krátký film projektu Essilor See Change – Eye Mitra získal významné ocenění

středa 26. červen 2019

Krátký film Eye Mitra: Friends Of the Eyes (Eye Mitra: Přátelé očí) získal ocenění v kategorii Transforming Society (Transformující se společnost) na 2016 tve Global Sustainability Awards. Eye Mitra byl jedním ze dvou filmů společnosti Essilor, které se zařadily do užšího výběru díky své vysoké kvalitě, inspirativnosti a podílu na informovanosti o udržitelném rozvoji.

Film Eye Mitra: Friends Of the Eyes připravila obchodní divize 2.5 New Vision Generation, která je součástí společnosti Essilor. Udílení cen se konalo 28. listopadu v Londýně.

Eye Mitra pomáhá hned dvakrát

Ústředním tématem filmu je program Eye Mitra, který společnost Essilor spustila v roce 2013 v Indii a dnes zde vytváří silný sociální a ekonomický dopad, protože pomáhá lidem s vadami zraku. Program dal práci více než 2000 místním obyvatel venkovských a příměstských oblastí. Školí je v primární péči o zrak a jeho korekci a podporuje je v získání dovedností nezbytných pro úspěšné vybudování vlastních malých podniků v oboru oční optiky.

Eye Mitra tak pomáhá hned dvakrát - přispívá ke zlepšení životních podmínek prostřednictvím nových pracovních míst a poskytuje lepší přístup ke kvalitní péči o zrak v rozvojových oblastech.

Problémy s viděním se týkají celého světa

Slavnostního předávání cen se zúčastnil Sumit Kumar, marketingový manažer divize 2.5 New Vision Generation Indie, který uvedl: „Pro tým 2.5 New Vision Generation je velkou ctí získat tuto cenu. Přestože se korekce vidění týká mnoha z udržitelných rozvojových cílů, které si OSN stanovila dosáhnout do roku 2030, většina lidí netuší, že je špatné vidění celosvětově nejrozšířenějším zdravotním problémem. Doufáme, že náš film zasáhne ještě širší publikum a vytvoří tak větší povědomí o zásadní úloze, kterou vize péče o zrak může hrát v celosvětovém rozvoji.“

Charitativní společnost tve udílí filmové ceny tve Global Sustainability ve čtyřech kategoriích: Transformující se společnosti, Přetváření ekonomické situace, Ochrana životního prostředí a Ryze pozitivní vedení.

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Potřebujete jednoohnisková nebo multifokální brýlová skla (progresivní brýle), která jsou vhodnější náhradou za bifokální skla? Sledujte dále blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz včetně možnosti filtrovat optiky vybavené simulátorem virtuální reality Nautilus. Doporučené optiky nabízejí multifokální skla Varilux i jiné brýlové čočky tradičního výrobce Essilor.

Sdílet na Facebooku