Essilor See Change pomáhá k lepšímu zraku také dětem v Nairobi

Essilor See Change pomáhá k lepšímu zraku také dětem v Nairobi

čtvrtek 28. květen 2020

Počátkem letošního roku podpořil Vision for Life, nadační fond společnosti Essilor, svůj první projekt v Keni, kde uzavřel dlouhodobou spolupráci s místní organizací Lions Club. Jako cíl si stanovili zlepšit vidění dětem v této zemi, kde má nekorigované problémy s viděním přibližně 8 milionů lidí.

Keňa je státem s nejrychleji rostoucí ekonomikou ve východní Africe, přesto zde ale přetrvávají nerovnosti s rozdělováním zdrojů a mnoho zdejších obyvatel žije v extrémní chudobě. Ačkoli se vláda zavázala ke zpřístupnění zdravotnických služeb široké vrstvě občanů, stále je zde nedostatečný přístup k základním lékařským službám, mezi které patří i oční péče.

V současnosti většina z optik v Keni sídlí ve velkých městech, ale 75 % obyvatelstva žije na venkově a příměstských oblastech. Péče o zrak je tak zde vnímána jako vysoce specializovaná služba, kterou si může dovolit málokdo, problém je i dojíždění za očními specialisty.

Program pomohl na cestě k dobrému vidění už 200 dětem v Keni

Za podpory fondu Vision For Life se snaží přinést pozitivní změnu situace péče o zrak v Keni pobočka Essilor East Africa. Program oční péče, který zde byl na počátku roku zahájen, pomohl už 200 dětem ze základních škol v chudé čtvrti v Nairobi. Téměř čtvrtina dětí dostala na místě své brýle zdarma, dalších 1700 dětí čeká oční vyšetření v průběhu letošního roku.

Zástupci společnosti Essilor zdůraznili, že se nejedná o jednorázovou iniciativu, ale o dlouhodobý program pro posílení zdejší péče o zrak. Řešení problému přístupu k péči o zrak by mohlo přispět k rozvoji země tím, že nabízí místním dětem získat dobré startovací podmínky nejen pro studium, ale i do života. Keňa je v Africe považována za zemi s největším potenciálem uspět díky své rostoucí populaci mladých lidí, dynamickém soukromém sektoru, nové ústavě a ústřední roli země ve východní Africe.

Ambiciózní cíl pro děti

V Essilor tuto ambici sdílejí globálním programem Our Children´s Vision, na jehož založení se podílel Brien Holden Vision Institute. Tato jedinečná koalice více než 50 partnerů si stanovila ambiciózní cíl poskytnout do roku 2020 přístup k očním službám 50 milionům dětí po celém světě.

***

Na multifokální brýlová skla Varilux je opět akce 1+1!

Připomínáme, že můžete opět využít akci 1+1 na multifokální skla Varilux. Dva páry multifokálních brýlových čoček Varilux za cenu jednoho. Vyzkoušejte třeba sluneční dioptrické brýle Varilux.

Multifokální brýle jsou moderní alternativou pro ty, kteří dosud nosili bifokální skla nebo střídali brýle na blízko a do dálky. S multifokálními brýlovými skly Varilux krásně uvidíte na všechny vzdálenosti!

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku