Jak chránit své oči před škodlivým modrofialovým zářením i po čtyřicítce?

Jak chránit své oči před škodlivým modrofialovým zářením i po čtyřicítce?

středa 26. červen 2019

Je vám už přes 40 let a potřebujete multifokální brýle pro perfektní vidění na blízko i do dálky? A jak často pracujete na počítači, sledujete televizi a používáte chytrý telefon? Pokud každý den, doporučujeme vám Varilux Digitime, brýlové čočky, které byly vyvinuty speciálně pro dnešní dobu.

Podle mezinárodní studie společnosti Essilor až 82 % lidí, kteří sledují televizi, zároveň používá počítač. A televizi s chytrým telefonem sleduje naráz 72 % lidí. Naše oči tak musejí stále zaostřovat.

Po 40. roce věku se navíc přirozeným stárnutím oka zhoršuje naše schopnost zaostřovat na blízko. Naše oči začínají být unavené a škodí jim také modrofialové záření, které obrazovky vyzařují. Modrofialové světlo může způsobovat poškození buněk sítnice a makuly a přispět tím ke vzniku závažných onemocnění jako je šedý zákal nebo makulární degenerace.

Moderní technologie využívá každý z nás

Kdo dnes nepoužívá digitální technologie? Už i babičky používají sociální sítě, na kterých se chlubí se svou úrodou rajčat, a dědečkové volají zdarma přes internet vnoučkům, které mají v zahraničí. Pokrok jde neustále kupředu a společnost Essilor drží krok. Pro současný digitální věk nabízí progresivní skla Varilux Digitime.

Díky Varilux Digitime budou vaše oči i při dlouhodobém sledování obrazovky méně unavené a získáte také lepší schopnost čtení malých znaků. Tato inovativní skla jsou uzpůsobena pro práci s počítačem, chrání váš zrak před vlivy modrofialového záření a podporují zaostřování zraku.

Varilux Digitime jsou tzv. degresivní brýlové čočky, často nazývané jako kancelářské nebo pracovní. Obsahují v sobě zónu na čtení, ale také umožňují vidění na střední vzdálenost, jako je právě práce s počítačem. V porovnání s brýlemi na čtení si je tedy nemusíte sundávat při běžné práci v kanceláři, kdy například potřebujete komunikovat s kolegy ve stejné místnosti. Nejsou však určeny pro pohyb ve volném prostoru, protože neobsahují zónu vidění do dálky.

Oproti klasickým multifokálním brýlím mají velmi širokou střední zónu vidění, a proto si je řada klientů volí jako oblíbený druhý pár právě pro práci s počítačem.

Jsou také velmi oblíbené u klientů, kteří nepotřebují brýle do dálky, ale z důvodu věku by již potřebovali brýle na čtení. Nechtějí si je však neustále sundávat. Varilux Digitime přináší řešení pro čtení ale i vidění dál, na počítač nebo přicházejícího kolegu.Varilux Digitime od běžných brýlových skel nerozeznáte a navíc si je můžete nechat zasadit do stylových obrouček. -

Na multifokální brýlová skla Varilux je opět akce 1+1!

Připomínáme, že můžete opět využít akci 1+1 na multifokální skla Varilux. Dva páry multifokálních brýlových čoček Varilux za cenu jednoho. Vyzkoušejte třeba Varilux Digitime jako ideální druhé brýle do kanceláře.

Multifokální brýle jsou moderní alternativou pro ty, kteří dosud nosili bifokální skla nebo střídali brýle na blízko a do dálky. S multifokálními brýlovými skly Varilux krásně uvidíte na všechny vzdálenosti!

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku