Brýle jako stvořené pro digitální svět. Chraňte svůj zrak, i když nemáte dioptrie

Brýle jako stvořené pro digitální svět. Chraňte svůj zrak, i když nemáte dioptrie

středa 26. červen 2019

Nová kategorie brýlových čoček Eyezen je určená pro každého, kdo žije v dnešním digitálním světě. Brýlové čočky byly testovány nezávislými výzkumnými ústavy. Francouzský institut Audirep provedl výzkum na nositelích, kteří jinak brýle nepotřebují (nemají dioptrickou korekci). Jaké mají brýlová skla Eyezen vliv na naše oči? Je zapotřebí chránit zrak před obrazovkami počítačů a chytrých telefonů?

Používání digitálních zařízení způsobuje v důsledku zvyšující se expozice obrazu změny chování oka. Pociťujeme únavu očí a vystavujeme se potenciálně škodlivým účinkům modrofialového světla. Únavou očí tak trpí tři čtvrtiny lidí a nejvíce jsou vlivům obrazovek vystaveni mladí lidé.

Brýlová skla pro dnešní digitální věk

Právě v reakci na tuto studii vyvinula společnost Essilor novou kategorii brýlových čoček, které jsou přizpůsobeny pro život online. Brýlová skla Eyezen zmírňují únavu očí a pomáhají chránit zdravé vidění jejich nositelů. Nová technologie EyezenTM Focus nabízí v dolní zóně čočky přidanou dioptrickou hodnotu, která je přizpůsobena specifickým vlastnostem podporujících akomodativní funkci očí, což umožňuje jejich uživatelům lehčeji zaostřovat a snížit namáhání zraku při používání chytrých telefonů.

Nová brýlová skla Eyezen nejsou zaměřena pouze na ametropické uživatele, které trápí nějaká oční vada, ale také pro emetropy, kteří mají zrak v pořádku, je jim mezi 20 a 45 let a často používají počítače a chytré telefony. Již nyní si v očních optikách můžete zakoupit brýlové čočky Eyezen jak ve variantě s dioptrickou korekcí, tak i bez ní.

Nezávislý výzkum přinesl průkazné výsledky

Společnost Essilor vyzvala ústav Audirep k nezávislému výzkumu těchto čoček na uživatelích, kteří jinak nepotřebují dioptrické brýle. Cílem bylo změřit výkonnost čoček a posoudit přínos pro nositele. Jak rychle si na brýle zvykli a jaký byl dopad na snížení namáhání očí při používání digitálních zařízení?

Do výzkumu bylo zapojeno 96 osob bez korekce zraku ve věku 20-44 let. Realizován byl ve Francii na uživatelích, kteří používají různé digitální zařízení intenzivně a současně a pociťují příznaky únavy očí po sledování obrazovek. Na 88 % u nich cítilo oční diskomfort, 47 % z nich mělo rozmazané vidění a 39 % trápila bolest hlavy.

Na konci výzkumného třítýdenního období uvedlo 88 % testovaných osob, že byli s vybavením velmi spokojeni. Na brýle si snadno přivyklo 96 % účastníků. „Člověk si na brýle velmi rychle zvykne a po chvíli už na ně vůbec nemyslíte. Občas jsem je ani nesundal, když jsem se na obrazovku nedíval, a ani jsem si to neuvědomil,“ řekl jeden z testovaných subjektů.

Na konci studie bylo zaznamenáno snížení únavy očí způsobené intenzivním používáním digitálních zařízení. 82 % nositelů při nošení brýlových čoček Eyezen netrpělo únavou očí. „Je to pro oči uklidňující, už mě netrápí bolesti hlavy a oči jsou méně unavené, když pracuji na počítači,“ uvedl jeden z nich.

95 % testovaných osob uvedlo, že s Eyezen se zlepšila jejich schopnost číst malé písmo. Před výzkumem téměř 3/4 účastníků prozradilo, že jim jas z obrazovky působí potíže. S Eyezen stejný problém trápil pouhých 7 % z nich.

Po třech týdnech nošení brýlí bylo doloženo snížení namáhání zraku, mnohem nižší oslňování monitory a vyšší vizuální komfort. Nositelé také potvrdili, že je snadné si rychle na brýle přivyknout. Studie odhalila, že brýle s čočkami Eyezen poskytují skutečný přínos pro zrak a zdají se být řešením pro všechny uživatele digitálních zařízení, i těch, kteří nepotřebují korekci zraku.

Přijďte se poradit k některému z doporučených očních specialistů na www.najdioptiku.cz, kde také můžete brýlové čočky Eyezen zakoupit.

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku