Věděli jste, že i sluneční brýle mohou být dioptrické?

Věděli jste, že i sluneční brýle mohou být dioptrické?

středa 26. červen 2019

Konečně je tu léto a s ním koupání a slunečné počasí. Volíte mezi dioptrickými brýlemi a slunečními? Nemusíte! Kvalitní ochranu před škodlivým UV zářením vám poskytnou sluneční dioptrická skla nebo samozabarvovací, která se perfektně přizpůsobí světelným podmínkám. Dostupné jsou i ve vašich dioptriích.

Až 40 % UV záření na nás působí, i když nejsme vystaveni přímému slunečnímu svitu. Sluneční paprsky škodí nejen pokožce, ale především našemu zraku. Krátkodobé intenzivní vystavení očí slunečním paprskům může vyvolat zánět spojivek, citlivost na světlo a další potíže jako je zarudnutí, slzení a pálení. Záněty rohovek a spojivek jsou skutečně bolestivé, u alergiků jsou symptomy podstatně horší, jejich záněty přecházejí do chronické podoby.

Dlouhodobým působením UV záření nám hrozí mnohem nebezpečnější nemoci, které se naplno projeví v pozdějším věku. Pak se potýkáme s poškozením sítnice, předčasným vznikem šedého zákalu, věkem podmíněnou makulární degenerací, ale třeba i rakovinou kůže očního víčka.

Velmi citlivá je také pleť kolem očí, tvorbu vrásek nezpůsobuje jen věk, ale také UV záření a neustálé mhouření očí během slunečních dní.

Jaké dioptrické sluneční brýle zvolit?

Dokonalou ochranu před UV zářením vám zajistí brýle s faktorem E-SPF, který označuje, jakou celkovou ochranu zraku a pleti kolem očí proti UV záření poskytují. Čím vyšší je udávaná hodnota, tím lepší je ochrana. E-SPF 25 tak znamená, že budete chráněni před sluncem 25x lépe, než bez brýlí.

Pro rybáře

Velkým trendem jsou polarizační čočky Xperio, které odstraňují odlesky a zajišťují tak maximální zrakové pohodlí. Perfektně uvidíte, co se děje pod hladinou. Zlepšují kontrastní vidění až o 75 % a za volantem získáte kratší reakční dobu. Při rychlosti 80 km/h zastavíte o 7 metrů dříve.

Pro teenagery

Buďte stále IN s barevnými čočkami ESSICOLOR. Vyberte si ze široké palety barev tu svou a podívejte se na svět třeba růžově! Při výrobě těchto čoček využívá společnost Essilor ty nejnovější technologické poznatky.

Perfektní volbou jsou také módní zrcadlové brýlové čočky e-mirror, které nabízejí 14 atraktivních barev. Díky povrchové úpravě Crizal Sun UV se můžete spolehnout na výbornou odolnost vůči poškrábání, účinnost proti nečistotám, antireflexní úpravu ze zadní strany brýlové čočky a samozřejmě také skvělý vzhled.

Pro zaměstnané

Také chvilku neposedíte? Stále jste někde na cestách? Pak jsou právě pro vás ideální samozabarvovací dioptrická brýlová skla Transitions Signature, která se dokonale přizpůsobí světelným podmínkám. V interiéru jsou čirá a venku tmavá.

Brýlové čočky Crizal s Transitions se okamžitě adaptují v jakémkoliv prostředí pomocí biliónů fotochromatických molekul, které reagují na proměnlivé vnější světelné podmínky. Při vystavení UV záření začnou fotochromatické molekuly v brýlových čočkách měnit strukturu. Ty se díky této reakci ztmaví. Molekuly neustále mění svou strukturu tak, aby na vaše oči dopadalo optimální množství světla.

Pro řidiče

Trávíte spoustu času venku nebo v autě? Většina samozabarvovacích čoček se uvnitř vozidla nezatmaví, protože čelní sklo blokuje více než 99 % UV záření. Oslnění sluncem ale nezastaví. Dopřejte si maximální komfort vidění pomocí brýlových čoček Transitions XTRActive, které reagují nejen na UV záření, ale i na viditelné světlo krátké vlnové délky. Čelní sklo je tak neošálí a skla se příjemně ztmaví.

Sluneční mohou být i multifokální brýle Varilux

Pamatujte, že zabarvení skel brýlí není podstatné. Váš zrak mohou chránit i čirá skla, a to mnohdy lépe, než klasické sluneční brýle. Nezáleží na barvě skel, ale na materiálu a povrchové úpravě. I vaše čirá multifokální brýlová skla či bifokální skla Varilux mohou mít faktor E-SPF a chránit váš zrak před UV zářením.

Chcete se o dioptrických slunečních brýlích dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku