Chraňte oči svých dětí před slunečními paprsky

Chraňte oči svých dětí před slunečními paprsky

středa 26. červen 2019

UV záření na nás působí, i když je slunce ukryté za mrakem. Odráží se o různé plochy a nejvíce jsme mu vystaveni v brzkých dopoledních a večerních hodinách, kdy je slunce níže nad obzorem. Nezapomínejte chránit především oči svých dětí, které jsou mnohem citlivější než ty naše.

Pečujte o zdraví svých dětí, aby mohly naplno objevovat svět. Už ve věku 3 let se doporučuje provést první vyšetření u očního lékaře. První roky života jsou pro vývoj zraku velmi důležité. Včas diagnostikované refrakční vady mohou být léčeny s dobrými výsledky, můžete tak předejít nošení brýlí v dospělosti.

Brýle do školy i za zábavou

Děti jsou při svých honbách za dobrodružstvím nezastavitelné. Výrobce Essilor na to pamatoval a vyvinul brýlová skla Crizal Kids z materiálu Airwear, který je 12x odolnější vůči rozbití a o 30 % tenčí než běžná brýlová čočka, takže vaše děti o brýlích ani nebudou vědět. Pokud by jim vadily, nechtěly by je nosit a zrakovou vadu by bylo obtížné řešit.

Díky povrchové úpravě Crizal jsou dětské brýlové čočky navíc odolné proti otiskům, poškrábání, dešti a prachu. Snadno se budou čistit a dětem nebudou vadit ani rušivé odlesky.

Ideální ochrana dětského zraku před slunečními paprsky

V létě byste měli chránit nejen svou pokožku krémem s UV filtrem, ale i zrak kvalitními brýlemi. Věděli jste, že před slunečními paprsky mohou dětské oči chránit i čirá brýlová skla? Crizal Kids UV vašim dětem poskytnou nejvyšší možnou UV ochranu v čirých čočkách s E-SPF 25. Navíc jsou odolná vůči poškrábání a snadno se čistí. Vhodná jsou pro každodenní nošení, do školy i za zábavou.

Faktor E-SPF, označuje, jakou celkovou ochranu zraku a pleti kolem očí proti UV záření poskytují. Čím vyšší je udávaná hodnota, tím lepší je ochrana. E-SPF 25 tak znamená, že budete chráněni před sluncem 25x lépe než bez brýlí.

Brýlové čočky pro dnešní digitální dobu

Do školy, na počítačové hry a sledování televize jsou určeny brýlové čočky Crizal Kids Prevencia, které filtrují škodlivé modrofialové světlo. Dnes už i malé děti ovládají moderní technologie.

Více informací o možnostech ochrany očí vašich nejmenších najdete na www.crizaljunior.cz.

Chcete se o dioptrických slunečních brýlích dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku