Máte z počítače unavené oči? Máme pro vás několik tipů

Máte z počítače unavené oči? Máme pro vás několik tipů

středa 26. červen 2019

V dnešní době jsme neustále obklopeni elektronikou. V práci sledujeme monitor počítače, přes den kontrolujeme chytré telefony a večer si doma zapneme televizi. Také vás pak oči pálí a cítíte, že by si zasloužily odpočinout? Máme pro vás tipy pro unavené oči.

Pálí vás oči, slzíte nebo máte rozostřené vidění? Bolí vás často hlava? Pak vás zřejmě trápí Computer Vision Syndrom (CVS), kterému se česky říká syndrom počítačového vidění. Jedná se o dočasný stav zraku po přílišném namáhání očí. Příznaky se objevují v důsledku nadměrného napětí očních svalů a nepřirozeného držení těla při sezení u počítače.

Podle amerického Národního institutu pro bezpečnost a ochranu zdraví se s tímto syndromem potýká až 90 % osob, které u počítače tráví alespoň tři hodiny denně. Patříte mezi ně? Poradíme vám, jak svým očím ulevit.

Nezapomínejte na přestávky

Zajděte si občas uvařit kávu, protáhnout nohy a nadýchat se čerstvého vzduchu. Často postačí se i zadívat z okna.

Pracujte při vhodném osvětlení

Ve většině kanceláří vyzařují zářivky příliš silné světlo. Neměli byste sedět ve špatně osvětleném rohu kanceláře, ale ani přímo proti oknu, aby vám denní světlo nesvítilo přímo do očí. Zamezte také oslnění z odlesků monitoru.

Také oči si potřebují občas zacvičit

Občas zavřete oči a promněte víčka. Procvičte svůj zrak střídavým zaostřováním na blízko a na dálku. Zakružte očima v obou směrech a vždy před změnou směru mrkněte. Opakujte alespoň pětkrát. Pak se zadívejte do dálky a pohybujte očima nahoru a dolů.

Essilor vyvinul speciální brýlová skla pro práci s počítačem

Obrazovky navíc vyzařují modrofialové světlo, které může způsobovat poškození buněk sítnice a makuly a přispět tím ke vzniku závažných očních onemocnění jako je šedý zákal nebo makulární degenerace. Chraňte svůj zrak a pořiďte si kvalitní brýlové čočky, které uleví vašemu zraku.

Nemusíte měnit zaměstnání, abyste se vyhnuli sledování obrazovek. Vyzkoušejte brýlové čočky Essilor EYEZEN, které vám při práci na počítači nabídnou perfektní ochranu, ať už potřebujete brýle na blízko, do dálky, nebo i když nemáte žádné dioptrie, ale pociťujete únavu očí. Pokud už potřebujete multifokální brýle, ideální volbou jsou multifokální skla Varilux Digitime.

Brýlové čočky Essilor EYEZEN i Varilux Digitime obsahují dvě technologie – EyezenTM Focus pro podporu zaostřování zraku a Light Scan pro ochranu proti škodlivému modrofialovému světlu.

Chcete se o brýlích Essilor® Eyezen™ dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku