Podle čeho zvolit brýle na sport?

Podle čeho zvolit brýle na sport?

středa 26. červen 2019

Při každé sportovní aktivitě musíte jednat rychle. Rozhodnout se z vteřiny na vteřinu. A k tomu vám nesmí nic uniknout. Základem je tedy perfektní vidění za každé situace. Jaké ale zvolit ty pravé brýle?

Dobře padnoucí brýle chrání vaše oči, aby se do nich nedostaly nečistoty, poletující hmyz nebo přehlédnutá větev. Důležitá je také ochrana před oslněním a UV zářením. Kvalitní brýlová skla navíc zvýší kontrast vidění, a to za jakéhokoliv počasí.

Obroučky volte z materiálu, který se v případě velkého nárazu neroztříští na ostré dílky. Patří sem například polykarbonát. Rámy by měly kopírovat čelní oblouk hlavy a škvíra u obočí by neměla být velká. Ideální volbou jsou brýle, které mají nastavitelný nosník a flexi stranice. Nikde vás nesmí tlačit.

Odlesky eliminují polarizační brýle

Maximální zrakové pohodlí při sportu zajišťují polarizační brýlové čočky Xperio, které odstraňují odlesky a zajišťují tak maximální zrakové pohodlí. Kontrastní vidění zlepšují o 75 % a při rychlé jízdě získáte i kratší reakční dobu. Můžete tak zabránit nehodě.

Sluneční brýlové čočky se zrcadlovým efektem

Na sport jsou velmi oblíbené také zrcadlovky. Vyzkoušejte například zrcadlové brýlové čočky e-mirror, které díky povrchové úpravě Crizal Sun UV nabízejí vynikající odolnost proti poškrábání a nečistotám, antireflexní úpravu ze zadní strany skel a ochranu před sluncem s E-SPF 50+*. K dostání jsou ve 14 atraktivních barvách.

Brýlová skla, která se přizpůsobí světelným podmínkám

Potřebujete brýle, které byste mohli nosit nejen ven, ale i za sportem v interiéru? Pak jsou těmi pravými pro vás samozabarvující brýlová skla Crizal s Transitions, která jsou uvnitř v místnosti čirá a venku tmavá. Blokují 100 % UVA a UVB záření a chrání váš zrak i před odraženými paprsky ze zadní strany brýlové čočky. Dokonce chrání i před nebezpečným modrofialovým světlem, které vyzařují moderní digitální technologie. K dostání jsou v módních odstínech.

Chcete se o nabídce brýlových skel dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.

* E-SPF vyvinula společnost Essilor a byla schválena 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pro všechny brýlové čočky Crizal UV a Optifog pro každodenní nošení, mimo Essilor Orma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pro všechny brýlové čočky Crizal Sun UV, mimo Essilor Orma® E-SPF 25. Samotný výkon brýlových čoček: E-SPF vylučuje přímé vystavení oka, které závisí na externích faktorech (nositelova morfologie, tvar brýlové obruby, stav opotřebení...). www.essilor.com

Sdílet na Facebooku