Cyklistické brýle vám dopřejí pohodlí i bezpečí

Cyklistické brýle vám dopřejí pohodlí i bezpečí

čtvrtek 4. březen 2021

Vydejte se na kolo bez obav! Už máte profesionálně seřízené kolo a kvalitní helmu? Pak ještě pro bezpečnou jízdu potřebujete sportovní brýle, které vám zajistí perfektní vidění a zároveň ochrání vaše oči před poletujícími nečistotami a větvemi stromů.

Brýlová skla pro cyklisty by měla chránit i před oslněním a škodlivým UV zářením. Za jakéhokoliv počasí by měla zvýšit kontrast vidění a dopřát vám tak skutečně komfortní jízdu, při které si maximálně užijete výhled na okolní krajinu.

Cyklistické brýle musí dostatečně krýt celé oči a dobře sedět na nose. Obroučky by měly kopírovat čelní oblouk hlavy a škvíra u obočí by neměla být velká. Brýle na kolo bývají více zakřivené než běžné brýle, aby vám do očí nefoukalo. Rámy volte pružné a skla ideálně z polykarbonátu, aby vás při nárazu neporanily.

Cyklistické brýle mohou být i dioptrické! Podívejte se, jaká skla máte na výběr:

Samozatmavující skla Crizal s Transitions

Potřebujete brýle, které byste mohli nosit nejen ven, ale i za sportem v interiéru? Pak jsou těmi pravými pro vás samozabarvující brýlová skla Crizal s Transitions, která jsou uvnitř v místnosti čirá a venku tmavá. Blokují 100 % UVA a UVB záření a chrání váš zrak i před odraženými paprsky ze zadní strany brýlové čočky. Dokonce chrání i před nebezpečným modrofialovým světlem, které vyzařují moderní digitální technologie. K dostání jsou v módních odstínech.

Polarizační skla Xperio

Maximální zrakové pohodlí při sportu zajišťují polarizační brýlové čočky Xperio, které odstraňují odlesky a zajišťují tak maximální zrakové pohodlí. Kontrastní vidění zlepšují o 75 % a při rychlé jízdě získáte i kratší reakční dobu. Můžete tak zabránit nehodě.

Sluneční skla se zrcadlovým efektem e-mirror

Na sport jsou velmi oblíbené také zrcadlovky. Vyzkoušejte například zrcadlové brýlové čočky e-mirror, které díky povrchové úpravě Crizal Sun UV nabízejí vynikající odolnost proti poškrábání a nečistotám, antireflexní úpravu ze zadní strany skel a ochranu před sluncem s E-SPF 50+*. K dostání jsou ve 14 atraktivních barvách.

Chcete se o nabídce brýlových skel dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.

* E-SPF vyvinula společnost Essilor a byla schválena 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pro všechny brýlové čočky Crizal UV a Optifog pro každodenní nošení, mimo Essilor Orma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pro všechny brýlové čočky Crizal Sun UV, mimo Essilor Orma® E-SPF 25. Samotný výkon brýlových čoček: E-SPF vylučuje přímé vystavení oka, které závisí na externích faktorech (nositelova morfologie, tvar brýlové obruby, stav opotřebení...). www.essilor.com

Sdílet na Facebooku