Podchyťte dětské šilhání včas, dokud jde snadno napravit!

Podchyťte dětské šilhání včas, dokud jde snadno napravit!

středa 26. červen 2019

Podle statistik má každé dvanácté dítě ve věku čtyř let nezjištěnou oční vadu. V mnoha případech je velmi těžké rozpoznat oční vady, které se naplno projeví až ve školní lavici, kdy dítě nevidí dobře na tabuli nebo do sešitu. Čím dříve se na ně přijde, tím lépe. Šilhání však bývá patrné na první pohled.

Šilhání, odborně strabismus, se miminkům obvykle srovná, když začnou zaostřovat na předměty kolem sebe, ale u větších dětí samo nezmizí a může jim způsobit i další oční vady, jako je třeba amblyopie. Podchyťte šilhání svého dítěte včas a vezměte ho ideálně do 3 let věku k očnímu lékaři. Můžete se tak vyhnout nošení brýlí v pozdějším věku. Následkem této vady navíc může dojít k trvalé ztrátě zrakové ostrosti a dalším potížím.

Šilhání se může srovnat do 6 měsíců dítěte

Strabismus často bývá spojen s dalekozrakostí. Může se projevit i jen při určité situaci, třeba v souvislosti s únavou nebo při pohledu na určitou vzdálenost. Do šesti měsíců je šilhání zcela normální a většinou se srovná samo. Přesto byste jej ale měli zkonzultovat s lékařem.

Malé děti si navíc snadněji zvyknou na brýle. V dnešní době už nemusí nosit nevzhledné obroučky, můžete si vybrat ze široké nabídky krásných obrub v nejrůznějších barvách, které nadchnou i malé parádnice a stylové chlapečky.

A jaká zvolit do obrouček pro děti skla?

Ideální volbou jsou brýlová skla z materiálu Airwear, který je lehčí a tenčí než běžné čočky, takže vaše dítě zbytečně nezatíží. Navíc je materiál prakticky nerozbitný, tak se nemusíte bát, že by si váš malý raubíř brýle zničil a sám se o střepy poranil.

Pro každodenní nošení jsou vhodná čirá brýlová skla Crizal Kids UV, která chrání citlivé dětské oči i před UV zářením. Jsou odolná vůči škrábancům a snadno se čistí.

Do školy, na počítač a sledování televize jsou určeny brýlové čočky Crizal Kids Prevencia, která filtrují škodlivé modrofialové světlo.

Více informací najdete na www.crizaljunior.cz.

Sdílet na Facebooku