Jak zamezit poškrábání brýlí?

Jak zamezit poškrábání brýlí?

středa 26. červen 2019

Kvalitní dioptrická skla nejsou zrovna levnou záležitostí. Jak se o ně starat, abyste zamezili jejich poškrábání? Rýhy na sklech už se totiž nedají opravit a brýlové čočky se musí celé vyměnit za nové.

Dbejte na opatrné zacházení s brýlemi, vždy je pokládejte skly nahoru a nenoste je v kapse nebo tašce volně. Nezapomínejte používat pevná pouzdra, která jsou na brýle určena. Brýle si vždy nasazujte a sundávejte oběma rukama a nevystavujte je vysokým teplotám, například pobytu v sauně nebo v rozpáleném autě. Povrchové úpravě čoček i obrubám škodí chemikálie, například lak na vlasy, ale i mořská sůl.

Jak brýle správně čistit?

Otisky na brýlích rozhodně nikdy neutírejte do trička nebo kapesníku. Dokonce i papírové kapesníčky dokáží skla poškrábat. Vždy používejte mikrovláknovou utěrku a čisticí přípravek, který je určen pro brýlové čočky, případně čistou vodu. Pokud zvolíte značkové brýlové čočky Varilux nebo Crizal, získáte speciální utěrku z mikrovlákna jako dárek.

Čištění brýlí je vhodné také přibližně jednou za čtvrt roku svěřit profesionálům z optiky, kteří vám skla vyčistí pomocí ultrazvuku.

Brýlová skla, která odolají škrábancům

Dopřejte svým očím to nejlepší! Kompletní ochranu před škrábanci, otisky, prachem, kapkám vody, otiskům, ale i UV záření vám poskytnou brýlová skla Crizal.

Akce na multifokální skla Varilux

Akci 1+1 na multifokální skla Varilux – dva páry za cenu jednoho, stále platí! Multifokální brýlová skla jsou moderní alternativou pro ty, kteří dosud nosili bifokální skla nebo střídali brýle na blízko a do dálky. S multifokálními brýlovými skly Varilux krásně uvidíte na všechny vzdálenosti!

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz včetně možnosti filtrovat optiky vybavené simulátorem virtuální reality Nautilus.

Sdílet na Facebooku