Jaká brýlová skla potřebujete právě vy?

Jaká brýlová skla potřebujete právě vy?

čtvrtek 28. květen 2020

V dnešní době je všeho dostatek. Nic už nemusíme v obchodech složitě shánět, naopak si můžeme vybírat. Jak si ale v široké nabídce na trhu zvolit to pravé právě pro nás? Například brýlové čočky? Vypracovali jsme stručný přehled, díky kterému si vyberete snadněji.

Skla se nedělí pouze na jednoohnisková a multifokální, ale zvolit si můžete z nespočtu materiálů a povrchových úprav.

Skla s povrchovou úpravou Crizal – perfektní ochrana jasného vidění pro každého

Brýlová skla Crizal vám poskytnou kompletní ochranu pro čiré vidění, ať už pracujete, sportujete, nebo odpočíváte v klidu domova. Fungují jako ochranný štít proti prachu, vodě, škrábancům, otiskům, odleskům, ale i UV záření. Ano, dokonce i čirá brýlová skla vás mohou chránit před UV paprsky.

Crizal s Transitions – pro aktivní život uvnitř i venku

Ať jste v místnosti, nebo venku, skvělou volbou jsou samozabarvovací dioptrická brýlová skla Crizal s Transitions která se dokonale přizpůsobí světelným podmínkám. V interiéru čirá a venku tmavá, podobně jako sluneční brýle. Navíc chrání váš zrak před nebezpečným UV zářením. Brýlová skla Crizal s Transitions využívají exkluzivní patentovanou technologii představující více než 20 let výzkumu a inovace. Poskytnou vám ochranu proti UV záření, odleskům, prachu, kapkám vody, škrábancům, otiskům i měnícím se světelným podmínkám, a to po celý den. Zvolit si můžete verzi Transitions Signature VII, nebo Transitions XTRActive pro řidiče.

Crizal Kids UV – lehká a odolná skla pro děti

Pro děti jsou ideální volbou lehká brýlová skla z odolného materiálu Airwear Junior, které jsou oproti běžné brýlové čočce 12x odolnější proti rozbití a o 30 % tenčí. Nemusíte se tak bát, že si váš malý raubíř brýle okamžitě zničí, nebo se dokonce při hře zraní. Brýlová skla jsou odolná vůči škrábancům, snadno se čistí a navíc v kombinaci s antireflexní úpravou Crizal poskytují ochranu očí proti UV záření s E-SPF 25.

Do školy, na počítačové hry a sledování televize jsou určeny brýlové čočky Crizal Kids Prevencia, které filtrují škodlivé modrofialové světlo.

OPTIFOG – pro kuchaře i sportovce, kterým znepříjemňují život zamlžená skla

Účinné řešení proti zamlžování nabízejí inovativní brýlová skla OPTIFOG, která jsou také vysoce odolná proti poškrábání, UV záření i proti prachu, minimalizují odlesky a snadno se čistí. K čištění se využívá OPTIFOG Smart utěrka, která má revoluční účinky proti zamlžování. V kombinaci s brýlovými skly OPTIFOG získáte absolutní komfort vidění, ať už jdete ze zimy do vyhřátého auta, nebo i při sportu jako je bruslení, lyžování nebo třeba běh.

Essilor EYEZEN – pro práci na počítači

Víte, jak vaše oči trpí, když zároveň při sledování televize používáte i počítač? Podle mezinárodní studie pro Essilor si takto počíná až 82 % lidí. Ať už potřebujete brýle na blízko, do dálky, multifokální skla, nebo dokonce nemáte žádné dioptrie, perfektní ochranou pro vaše oči při práci na počítači jsou brýlové čočky Essilor EYEZEN, které zmírňují únavu očí a pomáhají chránit vaše zdravé vidění.

Varilux – pro život po čtyřicítce

I po čtyřicítce můžete dobře vypadat a zároveň perfektně vidět na blízko, do dálky i na střední vzdálenost. Už nemusíte neustále střídat brýle na čtení s těmi na televizi, nebo nosit nevzhledná bifokální skla. Multifokální skla od běžných brýlí nerozeznáte a navíc si je můžete nechat zasadit do stylových obrouček.

Varilux Digitime – pro práci na počítači po čtyřicítce

Je vám více než 40 let, ale držíte krok s moderními technologiemi? Pak jsou právě pro vás speciálně vyvinuty multifokální skla Varilux Digitime, které jsou uzpůsobeny pro práci s počítačem. Podporují zaostřování zraku a zároveň vás ochrání před vlivy modrofialového záření.

EyeDrive – skla ideální pro řidiče

Speciálně pro řidiče vyvinula společnost Essilor brýlová skla EyeDrive, která významně snižují oslnění ve dne i v noci a zajistí tak ostrý obraz 24 hodin denně, ať už potřebujete dioptrické hodnoty, nebo jen toužíte po dokonalejší viditelnosti bez odlesků. Díky širokému zornému poli se můžete spolehnout na perfektní viditelnost do všech směrů bez rušivého oslňování. Brýlová skla EyeDrive perfektně splňují nároky dnešního řidiče, který musí být neustále ve střehu. Dosáhly nové úrovně pomocí technologie Reflect Control, která je inovací srovnatelnou s vývojem elektrických vozidel v automobilovém průmyslu.

EyeDrive s Transitions XTRActive – samozatmavující skla pro řidiče

Fotochromatické brýlové čočky EyeDrive s Transitions XTRActive jsou v noci nebo v místnosti čiré, na slunci zatmavené. Aktivují se i za čelním sklem automobilu. Oči jsou méně unavené a technologie se perfektně přizpůsobuje světelným podmínkám. Uvidíte skvěle i za slunečných dní, nebo naopak na špatně osvětlených cestách, v tunelech i zalesněných oblastech.

Xperio – polarizační brýlové čočky pro rybáře, řidiče i sportovce

Polarizační brýlové čočky Xperio chrání oči před ostrým slunečním světlem, odstraňují rušivé a nebezpečné odlesky, zlepšují kontrastní vidění o 75 % a nabízejí vynikající odolnost vůči poškrábání. Díky přirozenému podání barev uvidíte svět ve všech svých krásných odstínech. Podle výzkumu může řidič s polarizačními brýlovými čočkami Xperio při rychlosti 80 km/hod. zastavit o 7 metrů dříve. Může se tak vyhnout nehodě.

Akce na multifokální skla Varilux

Akci 1+1 na multifokální skla Varilux – dva páry za cenu jednoho, můžete využít až do konce ledna 2018! Multifokální brýlová skla jsou moderní alternativou pro ty, kteří dosud nosili bifokální skla nebo střídali brýle na blízko a do dálky. S multifokálními brýlovými skly Varilux krásně uvidíte na všechny vzdálenosti!

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz včetně možnosti filtrovat optiky vybavené simulátorem virtuální reality Nautilus.

Sdílet na Facebooku