Pojďme si zacvičit! Tipy na cviky pro unavené oči

Pojďme si zacvičit! Tipy na cviky pro unavené oči

středa 26. červen 2019

Slyšeli jste už o syndromu počítačového vidění? Computer Vision Syndrom (CVS) nás postihuje po přílišném namáhání očí, zejména dlouhým sledováním obrazovek. Podle amerického Národního institutu pro bezpečnost a ochranu zdraví se s tímto syndromem potýká až 90 % osob, které u počítače tráví alespoň tři hodiny denně.

Slzíte, pálí vás oči a nevidíte ostře? Bolí vás často hlava? Příznaky syndromu počítačového vidění se objevují v důsledku nadměrného napětí očních svalů a nepřirozeného držení těla při sezení u počítače. K CVS jsou nejvíce náchylní lidé po 40. roce věku, kdy se přirozením stárnutím oka zhoršuje schopnost zaostřovat na blízko.

Jak ulevit svým očím?

1. Zavřete oči a jemně masírujte okolo nich krouživými pohyby.

2. Pevně zavřete na několik vteřin oči a na stejnou dobu otevřete.

3. Procvičte svůj zrak střídavým zaostřováním na blízko a do dálky.

4. Zdvihněte ukazováček a pomalu ho přibližujte ke svým očím a následně oddalujte, přitom jej neustále sledujte pohledem.

5. Zadívejte se do dálky a pohybujte očima nahoru a dolů. Poté do stran.

6. Zakružte očima v obou směrech a vždy před změnou směru mrkněte.

Všechny cviky alespoň pětkrát opakujte. Občas také při práci na počítači zavřete oči a promněte víčka.

Brýlová skla pro život online

Očím můžete ulevit také používáním vhodných skel. Ať už potřebujete brýle na blízko, do dálky, multifokální skla, nebo dokonce nemáte žádné dioptrie, perfektní ochranou pro vaše oči při práci na počítači jsou brýlové čočky Essilor EYEZEN, které zmírňují únavu očí a pomáhají chránit vaše zdravé vidění.

Pokud je vám více než 40 let a už potřebujete brýle na blízko i do dálky, pak vám doporučujeme multifokální skla Varilux Digitime, které jsou uzpůsobeny pro práci s počítačem. Podporují zaostřování zraku a zároveň vás ochrání před vlivy modrofialového záření.

Akce na multifokální skla Varilux

Akci 1+1 na multifokální skla Varilux – dva páry za cenu jednoho, můžete využít až do konce ledna 2018! Multifokální brýlová skla jsou moderní alternativou pro ty, kteří dosud nosili bifokální skla nebo střídali brýle na blízko a do dálky. S multifokálními brýlovými skly Varilux krásně uvidíte na všechny vzdálenosti!

Chcete se o brýlových čočkách dozvědět více? Sledujte dále blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz včetně možnosti filtrovat optiky vybavené simulátorem virtuální reality Nautilus.

Sdílet na Facebooku