Dioptrické sluneční brýle mohou být i veselé! Jaké si vyberete?

Dioptrické sluneční brýle mohou být i veselé! Jaké si vyberete?

středa 26. červen 2019

Podle průzkumů společnosti Essilor nemá 50 % nositelů brýlí žádné dioptrické sluneční brýle. A 70 % dětí sluneční brýle vůbec nenosí. Přitom jsou k dostání úžasná sluneční dioptrická skla v nejrůznějších odstínech. Dokonce můžete mít na míru svým dioptriím i parádní zrcadlovky.

Také jste se celou zimu těšili na sluníčko? Nezapomeňte ale chránit své oči. Dlouhodobým pobytem na slunci bez vhodné ochrany očí vám může UV-A a UV-B záření způsobit jejich předčasné stárnutí a vznik nemocí ohrožujících váš zrak, například šedý zákal. Sluneční paprsky také způsobují předčasný vznik vrásek kolem očí a přispívají ke kožním chorobám.

Pouhé zatmavení brýlových skel vám ale ochranu očí před škodlivým UV zářením nezajistí. Nechrání vás totiž barva na sklech, ale jejich materiál a povrchová úprava. Sluneční ochranu vám dokonce poskytnou i čirá dioptrická skla Crizal! Důležitý je E-SPF faktor* brýlových čoček. Čím vyšší je hodnota faktoru E-SPF, tím kvalitnější ochranu očí brýle nabízejí. Hodnota 25 tak udává, že jsou vaše oči chráněny 25x lépe, než kdybyste žádné brýle neměli.

Polarizační brýlové čočky Xperio

Pro řidiče i rybáře jsou skvělou volbou polarizační brýlová skla Xperio, která odstraňují odlesky a poskytují tak maximální zrakové pohodlí. Zlepšují kontrastní vidění až o 75 % a za volantem získáte kratší reakční dobu. Při rychlosti 80 km/h zastavíte o 7 metrů dříve. Nově jsou brýlová skla k dostání také ve zcela nových odstínech herbal a jantar.

Tónované brýlové čočky ESSICOLOR

Milujete barvy a přejete si koukat na svět třeba růžově? Pak jsou právě pro vás jako stvořené tónované brýlové čočky ESSICOLOR. Vyberte si ze široké škály barev! Při výrobě těchto čoček využívá společnost Essilor ty nejnovější technologické poznatky.

Zrcadlové brýlové čočky e-mirror

Zrcadlovky jsou stále v módě! Zrcadlové brýlové čočky e-mirror představují vysoce kvalitní zrcadlovou úpravu ve 14 stylových barvách. Díky povrchové úpravě Crizal Sun UV se můžete spolehnout na odolnost vůči všem nepřátelům jasného vidění. Nově jsou k dostání v růžové, stříbrné a novém odstínu modré.

Zatmavující brýlová skla Crizal s Transitions

V interiéru a v noci čirá, venku na slunečních paprscích tmavá. Taková jsou samozatmavující skla Crizal s Transitions, která vám zaručují tu nejlepší ochranu před odlesky, otisky, poškrábáním, prachem, kapkami vody, UV zářením a před modrofialovým světlem, které vyzařují digitální obrazovky.

Brýlové čočky Crizal s Transitions využívají revoluční technologii Eye Protect System™, která posouvá možnosti ochrany zraku na novou úroveň. Crizal s Transitions tak blokují v čirém stavu až 20 % škodlivého modrofialového světla a v zatmaveném dokonce 85 %. Dále blokují 100 % UVA a UVB záření a chrání váš zrak i před odraženými paprsky od zadní plochy brýlové čočky.

Variantou pro časté přecházení z místnosti ven na sluníčko je Transitions Signature. Vybrat si můžete zatmavení v barvách hnědá, šedá, grafitově zelená, jantar, safír, ametyst nebo smaragd. V interiéru a v noci jsou zcela čirá a můžete se spolehnout na rychlé odbarvení skel.

Pro řidiče jsou ideální skla Transitions XTRActive, která se aktivují i za čelním sklem automobilu. Venku jsou mimořádně zatmavená. Na výběr jsou barevné varianty hnědá, šedá a grafitově zelená.

Loňskou novinkou jsou skla Transitions XTRActive Flash to Mirror. Ty obohatily technologii Transitions o trendy zrcadlové odstíny. V čirém stavu má čočka lehce zrcadlový nádech. Na slunci se skla zabarvují a plně vynikne zrcadlový efekt. K dostání jsou v 6 zrcadlových odstínech: oranžová, bronzová, zelená, modrá, fialová.

Samozabarvující brýlová skla Crizal s Transitions můžete mít ve všech designech, materiálech a dioptriích. Mohou tak být jako jednoohnisková či bifokální skla, ale i progresivní – multifokální skla Varilux. Nově jsou k dostání také moderní odstíny herbal a hnědá 2018. Najděte svůj styl!

I vaše čirá multifokální brýlová skla či bifokální skla Varilux mohou mít faktor E-SPF a chránit váš zrak před UV zářením. Chcete se o dioptrických slunečních brýlích dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.

* E-SPF vyvinula společnost Essilor a byla schválena 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pro všechny brýlové čočky Crizal UV a Optifog pro každodenní nošení, mimo Essilor Orma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pro všechny brýlové čočky Crizal Sun UV, mimo Essilor Orma® E-SPF 25. Samotný výkon brýlových čoček: E-SPF vylučuje přímé vystavení oka, které závisí na externích faktorech (nositelova morfologie, tvar brýlové obruby, stav opotřebení...). www.essilor.com

Sdílet na Facebooku