Dnes je Světový den zraku. Jak pečujete o své oči?

Dnes je Světový den zraku. Jak pečujete o své oči?

pondělí 18. leden 2021

Ve čtvrtek 11. října je Světový den zraku. K oslavě se již tradičně připojuje společnost Essilor, světový lídr ve výrobě brýlových čoček.

Věděli jste, že na světě špatně vidí až 2,5 miliardy lidí, které navíc nemají přístup ke korekci zraku? Po 40. roce věku se riziko onemocnění poruch vidění a slepoty každých deset let ztrojnásobí. Pečujte o svůj zrak, ať si můžete naplno užívat všechny jeho krásy!

Pozor na UV záření a špatné vidění za volantem

Se zrakem má problémy i 30 % dětí. Špatné vidění může nejen negativně ovlivnit školní výsledky, ale i celkové zdraví a začlenění do společnosti. Dětský zrak ještě není dostatečně vyvinut k ochraně před UV zářením, proto jsou děti nejvíce ohrožené rizikem poškození zraku.

Slunečním paprskům jsme vystaveni po celý rok, bez ohledu na počasí. Přesto 70 % dětí a 50 % dospělých nenosí sluneční brýle.

Problémy se zrakem jsou velmi nebezpečné především za volantem. Podle statistik může špatné vidění za 60 % dopravních nehod. Není divu, když 23 % řidičů své zrakové vady neřeší.

Nezanedbávejte návštěvu lékaře, jednoduché vyšetření zraku pomůže odhalit VPMD (věkem podmíněnou makulární degeneraci), cukrovku nebo rakovinu.

Světový den zraku poukazuje na globální problém

Dnešním dnem se připomíná, jak je náš zrak důležitý v každodenním životě. Světový den zraku je klíčovým momentem pro zvýšení povědomí a upozornění veřejnosti o nutnosti pravidelného screeningu zraku.

Právě v tento den vyvíjí Essilor po celém světě aktivity, jejichž cílem je upozornit na zrak a problémy či nemoci, které se zrakem souvisejí. Poskytnout přístup ke zdravému vidění je cílem, který přesahuje ekonomické, lidské i sociální dimenze. Světový den zraku umožňuje společnosti Essilor poukázat na tento globální problém a nabídnout potřebná řešení.

Podívejte se na video, jak vypadal loňský Světový den zraku v režii společnosti Essilor.

Sdílet na Facebooku