Kůži si před sluncem chráníte. Nezapomínejte ale ani na ochranu očí

Kůži si před sluncem chráníte. Nezapomínejte ale ani na ochranu očí

čtvrtek 13. srpen 2020

Svou pokožku si před slunečními paprsky chráníme kvalitními opalovacími krémy s UV filtry, ale ochranu očí stále zanedbáváme. Často si jen pořídíme jako módní doplněk brýle se zatmavenými skly, ale bez dostatečné ochrany před sluncem.

Věděli jste, že intenzivní vystavení očí UV záření může vyvolat nejen slzení a pálení, ale i zánět spojivek? Když nebudete nosit kvalitní sluneční brýle dlouhodobě, můžete si způsobit i poškození sítnice, věkem podmíněnou makulární degeneraci nebo předčasný vznik šedého zákalu, který může ve vyšším věku skončit dokonce i slepotou. O poškození čočky a sítnice nemusíte vůbec vědět po několik let. Jakmile problém odhalíte, už může být pozdě.

Sluneční brýle chrání oči i jejich okolí

Sluneční paprsky škodí také očním víčkům. Zde je kůže tak citlivá, že je nejvíce náchylná na rakovinu, a okolo očí vznikají kvůli sluníčku také předčasně vrásky. Chraňte svůj zrak, zdraví i krásu pomocí dioptrických slunečních brýlí!

Čím tmavší skla, tím lépe?

Spousta lidí si vybírá sluneční brýle podle zatmavení skel. Věří, že čím tmavší skla jsou, tím lepší ochranu před UV zářením nabízejí. Tak to ale není. Při ochraně zraku před UV zářením není zabarvení skel podstatné. Záleží na materiálu a povrchové úpravě.

Vybírejte brýle s faktorem E-SPF*, který označuje, jakou celkovou ochranu zraku a pleti kolem očí proti UV záření poskytují. Čím vyšší je udávaná hodnota, tím lepší je ochrana. E-SPF 25 tak znamená, že budete chráněni před sluncem 25x lépe, než bez brýlí. Faktor E-SPF mohou mít i vaše čirá brýlová skla nebo multifokální brýlová skla Varilux.

Ochrana zraku pro každý den

Úplně každý den v roce váš zrak ochrání čirá brýlová skla Crizal s E-SPF 25, která zároveň bojují proti všem nepřátelům jasného vidění – prachu, vodě, otiskům, škrábancům, odleskům a UV záření. Pro sluneční dny jsou přímo určená sluneční dioptrická skla Crizal SUN, která nabízejí ochranu E-SPF 50, tedy 50x větší, než kdybyste si vyrazili bez nich.

Pro naše nejmenší

Pro děti jsou určena brýlová skla Crizal Kids z materiálu Airwear, který je 12x odolnější vůči rozbití a o 30 % tenčí než běžná brýlová čočka, takže vaše děti o brýlích ani nebudou vědět. Díky povrchové úpravě Crizal jsou dětské brýlové čočky navíc odolné proti otiskům, poškrábání, dešti a prachu. Snadno se čistí a dětem nevadí ani rušivé odlesky.

Samozabarvující se brýlová skla

Přejete si mít venku tmavá skla a uvnitř čirá? Pak zvolte samozabarvující se brýlová skla Transitions Signature, která se dokonale přizpůsobí světelným podmínkám. V interiéru jsou čirá a venku tmavá. Trávíte spoustu času venku nebo v autě? Doporučíme vám brýlová skla Transitions XTRActive, která reagují nejen na UV záření, ale i na viditelné světlo krátké vlnové délky. Skla se tak příjemně ztmaví i za čelním sklem automobilu.

Polarizační brýlová skla

Pro řidiče a rybáře jsou skvělou volbou brýlová skla Xperio, která odstraňují odlesky a poskytují tak maximální zrakové pohodlí. Perfektně uvidíte, co se děje pod hladinou. Tato brýlová skla také zlepšují kontrastní vidění až o 75 % a za volantem získáte kratší reakční dobu. Při rychlosti 80 km/h zastavíte o 7 metrů dříve.

Chcete se o dioptrických slunečních brýlích dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.

E-SPF vyvinula společnost Essilor a byla schválena 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pro všechny brýlové čočky Crizal UV a Optifog pro každodenní nošení, mimo Essilor Orma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pro všechny brýlové čočky Crizal Sun UV, mimo Essilor Orma® E-SPF 25. Samotný výkon brýlových čoček: E-SPF vylučuje přímé vystavení oka, které závisí na externích faktorech (nositelova morfologie, tvar brýlové obruby, stav opotřebení...). www.essilor.com

Sdílet na Facebooku