Je Varilux X Series lepší než ostatní brýlové čočky? Tady jsou dva důvody, proč ano

Je Varilux X Series lepší než ostatní brýlové čočky? Tady jsou dva důvody, proč ano

Proč chodit kolem horké kaše? Pojďme raději rovnou k věci. Dva hlavní důvody, proč se multifokální skla Varilux S Series drží na vrcholu "potravního řetězce", se nazývají:

1. Nanoptix
2. Synchroneyes

Slova jako ze sci-fi filmu, že? Nebojte, s návštěvou mimozemšťanů nic společného nemají. Vlastně jde o celkem jednoduché a snadno vysvětlitelné pojmy, což ostatně můžete na dalších řádcích posoudit sami.

Nanoptix

Cílem této technologie s futuristickým názvem je zabránit "plovoucímu efektu" a zlepšit vaši rovnováhu při pohybu.

Během výroby je to právě technologie Nanoptix, která rozdělí čočku na tisíce malých částí. Tvar každé části je potom vypočítaný tak, aby se přizpůsobil konkrétnímu optickému designu.

Synchroneyes

U této technologie je celá věc jasná a přímočará - Synchroneyes optimalizuje tzv. binokulární vidění a zajišťuje vám vidění širokoúhlé.

Pokud jste se s těmito termíny ještě nesetkali, binokulární vidění znamená zjednodušeně vidění oběma očima naráz. V praxi se projevuje tak, že vaše oči, ačkoli vnímají okolí každé zvlášť, si dokáží spojit obraz v jeden celek. Zajímavosti je, že binokulární vidění není vrození, u každého z nás se formuje postupně od narození zhruba do jednoho roku. Pokud by vás zajímalo víc, směle do toho.

Ale pozor...

I ty nejdokonalejší multifokální brýle na světě mohou svou funkci plnit pouze v případě, že je svěříte do rukou odborníka. Ten vám správně změří zrak a zohlední i vaše individuální parametry, jako jsou velikost zorničky oka nositele, tvar brýlové obruby, čtecí vzdálenost, dominance oka a podobně.

Vyberte si svého specialistu třeba... teď hned!

Sdílet na Facebooku