Dioptrické sluneční brýle ochrání vaše oči před přímým sluncem!

Dioptrické sluneční brýle ochrání vaše oči před přímým sluncem!

středa 26. červen 2019

Také jste se těšili, až vykoukne hřejivé sluníčko? Dejte si ale pozor na jeho paprsky, chránit byste měli nejen svou pokožku krémem s UV filtrem, ale i zrak kvalitními slunečními brýlemi. Nosíte dioptrické? Dokonalý komfort vám poskytnou dioptrické sluneční brýle, které jsou dostupné i ve vašich dioptriích.

Citlivou oční čočku a sítnici chrání spojivka a rohovka, které zachycují většinu škodlivých ultrafialových paprsků (UV). Při nadměrném působení UV záření se ale spojivka i rohovka poškozují a nejsou schopné nadále plnit svou ochrannou funkci. Následně vznikají jejich akutní záněty, které pálí, oko zčervená, nadměrně slzíte a víčka otečou.

Záněty rohovek a spojivek jsou skutečně bolestivé, u alergiků jsou symptomy podstatně horší, jejich záněty přecházejí do chronické podoby.

Nenosíte sluneční brýle? Hrozí vám šedý zákal, slepota i předčasné vrásky kolem očí

Silné UV paprsky, které se dostanou až na čočku a sítnici, vedou k nenávratnému poškození těchto orgánů, jejich buňky nemají schopnost regenerace. Přitom o tom roky nemusíte vůbec vědět, škody se načítají a následně se vyvinou v šedý zákal, ve vyšším věku působení UV paprsků může skončit i nenávratnou slepotou.

Velmi citlivá je také pleť kolem očí, tvorbu vrásek nezpůsobuje jen věk, ale také UV záření a neustálé mhouření očí během slunečních dní.

Domníváte se, že ve stínu sluneční brýle nepotřebujete? Pak vás určitě překvapí, že na nás až 40 % UV záření působí, i když nejsme vystaveni přímému slunečnímu svitu. Chraňte své oči kvalitními slunečními brýlemi!

Dbejte na svůj zrak, pořiďte si dioptrické sluneční brýle s UV filtrem

Dokonalou ochranu před UV zářením vám zajistí brýle s faktorem E-SPF, který označuje, jakou celkovou ochranu zraku a pleti kolem očí proti UV záření poskytují. Čím vyšší je udávaná hodnota, tím lepší je ochrana. E-SPF 25 tak znamená, že budete chráněni před sluncem 25x lépe, než bez brýlí.

Sluneční mohou být i multifokální brýle

Pamatujte, že zabarvení skel brýlí není podstatné. Váš zrak mohou chránit i čirá skla, a to mnohdy lépe, než klasické sluneční brýle. Nezáleží na barvě skel, ale na materiálu a povrchové úpravě. I vaše čirá multifokální brýlová skla či bifokální skla Varilux mohou mít faktor E-SPF a chránit váš zrak před UV zářením.

Dopřejte si dioptrické sluneční brýle a chraňte svůj zrak. Můžete se tak vyhnout mnoha zdravotním problémům, které UV záření vašim očím způsobuje.

Chcete se o dioptrických slunečních brýlích dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku