Trávíte doma nebo v práci hodně času u počítače? A co na to vaše oči?

Trávíte doma nebo v práci hodně času u počítače? A co na to vaše oči?

středa 26. červen 2019

Také máte kancelářskou práci u počítače a každý den se tak 8 hodin díváte do zářící obrazovky? Přitom občas zkontrolujete mobilní telefon a po práci v autobuse hrajete hry na tabletu? Své vidění musíte neustále přizpůsobovat a vaše oči tak jsou extrémně namáhány.

Jste v práci neustále unaveni a bolí vás hlava? Často za to může právě neustálé dívání do počítače. Také vás mohou slzet nebo pálit oči, můžete mít i rozostřené vidění. Únava očí vede i ke snížené pracovní produktivitě, hůře se soustředíte a děláte více chyb. Američtí lékaři pro tyto příznaky přišli s názvem computer vision syndrom (CVS).

Modrofialové světlo, které obrazovky vyzařují, může také způsobovat poškození buněk sítnice a makuly a přispět tím ke vzniku závažných očních onemocnění jako je šedý zákal nebo makulární degenerace. Pokud se tomuto osvětlení vystavujete v noci, můžete si negativně ovlivnit spánek.

Jak své oči chránit?

Během práce dbejte na pravidelný odpočinek. Podívejte se třeba z okna nebo procvičte svůj zrak střídavým zaostřováním na blízko a na dálku.

Pracujte při vhodném osvětlení, ve většině kanceláří vyzařují zářivky příliš silné světlo. Pokud to jde, umístěte si správně stůl a monitor, neměli byste sedět přímo proti oknu, aby vám denní světlo nesvítilo přímo do očí.

Zamezte také oslnění z odlesků monitoru. Domů si pořiďte si moderní monitor, který odlesky minimalizuje, v kanceláři zakryjte okna. Ideální světlost a kontrast si můžete nastavit i přímo na obrazovce.

Ideální brýle pro práci s počítačem

Podle mezinárodní studie pro Essilor až 82 % lidí, kteří sledují televizi, zároveň používají počítač. Tablet nebo smartphone používá 72 % lidí, zatímco se přitom dívají na televizi. Víte, jak tím oči trpí?

Ať už potřebujete brýle na blízko, do dálky, multifokální skla, nebo dokonce nemáte žádné dioptrie, perfektní ochranou pro vaše oči při práci na počítači jsou brýlové čočky Essilor EYEZEN.

Brýlové čočky Essilor EYEZEN obsahují dvě technologie – EyezenTM Focus pro podporu zaostřování zraku a Light Scan pro ochranu proti škodlivému modrofialovému světlu.

Chcete se o brýlích Essilor® Eyezen™ dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku