Má vaše dítě špatné známky? Možná za to může oční vada!

Má vaše dítě špatné známky? Možná za to může oční vada!

středa 26. červen 2019

Za několik dní začne vašim ratolestem zase škola, jste na výuku patřičně připraveni? Máte ořezané tužky, nový batoh a přezůvky? A co dioptrické brýle? Jste si jisti, že je vaše dítě nepotřebuje?

Zrakem vnímáme až 80 % informací. Protože malé děti nemají dostatečnou prostorovou orientaci, často se zraňují nebo do něčeho narážejí. Vývoj zrakových schopností dítěte je téměř dokončen až v šestém nebo sedmém roce života a až v osmi nebo devíti letech může rozpoznávat úplné scenérie a události.

Kvůli špatnému zraku mají děti ve škole problém stíhat probíranou látku. Než mhouřením ze zadní lavice „vyluští“, co paní učitelka píše na tabuli, nebo zaostří na text v učebnici, už se probírá něco jiného. Raději nic nenechávejte náhodě a nechte svého školáka vyšetřit u specialisty, zda je jeho zrak v pořádku.

Krátkozrakost

Ve školním věku se nejčastěji objevuje krátkozrakost, která zapříčiňuje, že se vaše dítě začne vyhýbat některým hrám a špatně rozeznává text na tabuli nebo obrázky na nástěnce. Poznáte ji také tak, že má dítě problémy při sledování divadelního představení, při pohledu do dálky přivírá oči nebo čte či píše s nosem téměř na sešitu, přestože nablízko vidí dobře. Krátkozraké děti jsou často ve škole nesoustředěné.

Myopie (krátkozrakost) se až do dospělosti postupně zhoršuje, po třicátém roce života se ale už mění jen nepatrně.

Dalekozrakost

Má vaše dítě problémy se čtením a se psaním? Pak se nemusí jednat o dyslexii nebo dysgrafii, ale „pouze“ o dalekozrakost (hypermetropii), na kterou vyzrajete dioptrickými brýlemi. Pokud dítě špatně vidí na blízko a čtení a psaní vyžaduje značné úsilí, začne jej brzy bolet hlava, rudnout oči a není schopné se soustředit. Proto je také neklidné.

Brýle už pro děti nejsou tabu

V dnešní době se už brýlí ve školních lavicích nemusíte bát. Tytam jsou časy, kdy byli děti s brýlemi terčem posměchu. Dnes jsou k dostání skutečně krásné brýle, které nejenže pomáhají k lepšímu vidění, ale také k image chytrého a rozumného dítěte. A na první dojem dá i řada učitelek.

Jaké brýle zvolit?

Pro děti jsou ideální volbou lehká brýlová skla z odolného materiálu Airwear Junior, které jsou oproti běžné brýlové čočce 12x odolnější proti rozbití a o 30 % tenčí. Nemusíte se tak bát, že si váš malý raubíř brýle okamžitě zničí, nebo se dokoce při hře zraní.

Při výrobě brýlové čočky Airwear se využívá speciální technologie se sníženou spotřebou vody, která umožňuje recyklaci odpadního materiálu. Navíc v kombinaci s antireflexní úpravou Crizal poskytuje ochranu očí proti UV záření s E-SPF 25.

Ideální volba i pro multifokální skla

Brýlové čočky Airwear jsou určeny pro všechny korekce. Mohou být i jako bifokální skla nebo multifokální brýlová skla Varilux. Vhodné jsou zejména pro sportovce, kde snižují riziko úrazů očí.

Vedle bezpečnosti brýlových čoček je také velmi důležitá ochrana jejich povrchu, a to nejen proti otiskům, poškrábání, dešti a prachu, ale také vůči rušivým odleskům. Pro ochranu povrchu dětských brýlových čoček doporučujeme antireflexní povrchovou úpravu Crizal, díky které se brýle budou také snadněji čistit.

Chcete se o brýlových čočkách Airwear a dalších možnostech brýlových čoček pro vaše dioptrické, nebo i multifokální brýle dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku