Pečujte o svůj zrak!

Pečujte o svůj zrak!

středa 26. červen 2019

Včera, 8. října 2015, se slavil Světový den zraku. Připomeňme si ještě jednou, proč je péče o zrak tak důležitá.

Společnost Essilor v České republice se již pravidelně zapojuje s ostatními společnostmi skupiny Essilor a partnery z celého světa do kampaně, jejímž cílem je poukázat na výrazné socioekonomické dopady související se špatným viděním a důležitost preventivní péče o zrak.

Vyšetření zraku může včas odhalit vážné nemoci

Až 2,5 miliardy lidí na celém světě špatně vidí a nemá přístup ke korekci zraku. Z ekonomického hlediska to znamená, že až 33 % pracujících lidí z celosvětové populace trpí nekorigovaným viděním, což celosvětově způsobuje ztrátu produktivity práce o 272 miliard USD.

Po 40. roce věku se navíc riziko onemocnění poruch vidění a slepoty každých deset let ztrojnásobí. Nezanedbejte návštěvu lékaře, jednoduché vyšetření zraku pomůže odhalit VPMD (věkem podmíněnou makulární degeneraci), cukrovku nebo rakovinu.

Špatné známky ve škole mohou být důsledkem oční vady

Dobré vidění je zásadní i pro vzdělání, 80 % toho, co se děti naučí, získávají prostřednictvím vizuálních podnětů. Ale 30 % dětí má problémy se zrakem, které mohou negativně ovlivnit nejen školní výsledky, ale i jejich zdraví a začlenění do společnosti.

Děti jsou nejvíce ohrožené rizikem poškození zraku, protože jejich zrak ještě není dostatečně vyvinut k ochraně před UV zářením. Do 18 let věku jsou vystaveni 80 % UV záření. Ochrana dětského zraku proto může významně snížit riziko očních onemocnění v pozdějším životě.

UV záření nás ohrožuje i teď na podzim

UV záření je extrémně nebezpečné a má stále větší dopad na kvalitu zraku. Jsme mu vystaveni všude, po celý rok a bez ohledu na počasí. Věděli jste, že 1/5 výskytu šedého zákalu může být způsobena UV zářením? Nebo že 40 % UV záření jsme vystaveni, když nejsme na přímém slunci? Přesto alarmujících 70 % dětí a 50 % dospělých nenosí sluneční brýle.

Problémy se zrakem jsou extrémně nebezpečné především za volantem, přesto 23 % řidičů své zrakové vady neřeší. Podle statistik může špatné vidění za 60 % dopravních nehod.

Každý starší 45 let bude potřebovat multifokální brýle

Navštivte svého očního specialistu a nechte si vyšetřit zrak. Nejenže si vhodnou korekcí zkvalitníte život, ale navíc můžete včas odhalit některá onemocnění. Je vám už více než 45 let? Pak už zřejmě budete potřebovat multifokální brýlová skla, která jsou modernějším řešením presbyopie než nevzhledná bifokální skla.

Akce 1+1 zdarma na multifokální skla

Dopřejte si multifokální brýlová skla Varilux, která vám zajistí přirozené vidění na všechny vzdálenosti. Nyní na ně můžete ve vybraných optikách využít speciální akci, a to 2 páry za cenu 1. Pořiďte si třeba dvoje brýle v odlišných designech, nebo jedny na sport a druhé za kulturou.

Nabídka 1+1 se vztahuje i na brýle pro Vaše děti. Ke každému páru brýlových čoček Junior Airwear Crizal Kids UV nebo Junior Airwear Crizal Prevencia získáte čočky Smile Kids 1,5 HMC nebo Orma SUN jako druhý pár jen za 1 Kč.

Chcete se o brýlových čočkách pro vaše dioptrické, nebo i multifokální brýle dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku