Essilor – 160 let inovací oční optiky

Essilor – 160 let inovací oční optiky

středa 26. červen 2019

V polovině 20. století dominovaly na francouzském trhu s brýlemi společnosti Essel a Silor. V roce 1972 se rozhodly spojit své síly, a tak vznikl Essilor. Jeho historie ale sahá mnohem dál. Jakou cestu Essilor dosud ušel?

Společnosti Essel a Silor se již před svým sloučením podílely na vývoji pokrokových technologií. Například progresivní brýlová čočka Varilux byla vyvinuta ve společnosti Société des Lunetiers (Essel) již v roce 1959 a ve stejném roce vznikla také plastová brýlová čočka ORMA 1000, která pochází z dílny společnosti LOR (Silor). Společnost Essilor v inovacích pokračuje, na výzkum a vývoj vynaložila 150 milionů eur a každý rok uvádí na trh více než 200 nových výrobků.

Jmenujeme některé milníky z bohaté historie vývoje společnosti Essilor, které jí umožnily dosáhnout vedoucího postavení na trhu.

Založení společností

Již v roce 1849 se v Paříži založilo sdružení výrobců brýlových obrub Assiciation fraternelle des ouvriers lunetiers. To se brzy přejmenovalo na Société des Lunetiers a v roce 1962 na Essel.

Počátky společnosti Silor jsou datovány do roku 1931, taktéž v Paříži. V tomto roce byla založena společnost Lissac Frères (Lissac Brothers), která se v roce 1969 přejmenovala na Silor.

Inovativní multifokální brýlová skla s tradicí

V roce 1988 byla na trh uvedena multifokální brýlová skla Varilux Multi-Design (VMD) a o 3 roky později umožnil společný podnik s americkou společností LPG uvedení fotochromatických brýlových čoček Transitions. Následující rok na trh vstoupily brýlové čočky Crizal, které eliminují odlesky (antireflexní úprava) a zároveň jsou odolné vůči poškrábání, otiskům, prachu a vodě.

Průlom v individuálním přizpůsobení progresivních brýlových čoček nastal v roce 2003, kdy byly uvedeny na trh brýlové čočky Varilux Ipseo. Doslova revoluce v oblasti multifokálních čoček nastala v roce 2012, kdy Essilor představil progresivní čočky Varilux S Series, které díky technologiím Nanoptix a Synchroneyes přináší vidění bez omezení pro nositele multifokálních brýlí.

Přestože mají multifokální skla dlouhou tradici, představují zcela moderní a inovativní řešení pro ty, kteří nosí bifokální skla, tedy nevzhledné brýle rozdělené viditelnou čarou, které umožňují dobře vidět na blízko i do dálky. Multifokální brýlová skla přinášejí ostré a jasné vidění na všechny vzdálenosti!

Řešení proti zamlžování, brýlová skla OPTIFOG, si mohli zákazníci nově pořídit v roce 2011 a v letošním roce se na český trh uvedla brýlová skla Varilux Eyezen, které uleví očím od digitálního světa.

Umístění v prestižním žebříčku inovativních společností

Jako jednu z nejinovativnějších společností hodnotí Essilor i magazín Forbes. V žebříčku 100 Most Innovative Companies se společnost Essilor umístila již počtvrté za sebou.

Nechme se překvapit, s jakými inovacemi přijde společnost Essilor v následujících letech...

Chcete se o brýlových čočkách pro své dioptrické, nebo i multifokální brýle dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.

Sdílet na Facebooku